Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta studyjna dla sołtysek i sołtysów

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu zaprasza sołtyski i sołtysów wsi dolnośląskich i opolskich do udziału w wyjeździe studyjnym do Brukseli, który odbędzie się w dniach 30 września - 2 października 2019 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 września 2019 r.

Podczas wizyty uczestnicy zapoznają się z działaniami Komisji Europejskiej oraz dowiedzą się więcej o podejmowanych przez nią inicjatywach dotyczących wsi i jej mieszkańców. 

Tematyka wyjazdu: Rola i funkcjonowanie Komisji Europejskiej; aktualne wyzwania UE; przyszłość wspólnej polityki rolnej; unijne programy rozwoju obszarów wiejskich, polityka regionalna KE, ochrona środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu na obszarach wiejskich. 

UWAGA: Program wizyty jest w trakcie tworzenia, w związku z tym poszczególne zagadnienia mogą ulec zmianom.

Instytucje, w których planowane są spotkania: Komisja Europejska oraz Parlament Europejski. 

Ramowy program:

  1.  30/09/2019 (poniedziałek) - spotkanie przedwyjazdowe w PRKE we Wrocławiu, wylot z Wrocławia po południu, zakwaterowanie w Brukseli.
  2.  01/10/2019 (wtorek) - cały dzień spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej.
  3. 02/10/2019 (środa) - przed południem: spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz wizyta w Parlamencie Europejskim; po południu: wylot z Brukseli do Wrocławia.

Język roboczy: spotkania będą prowadzone w języku polskim.

KWESTIE ORGANIZACYJNE

Komisja Europejska pokrywa koszty podróży do Brukseli i z powrotem, dwóch noclegów oraz częściowo koszty wyżywienia. Organizatorzy nie gwarantują ubezpieczenia, dlatego też rekomenduje się posiadanie karty EKUZ oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenia bagażu na czas wyjazdu. 

ZGŁOSZENIA

Wypełniony formularz należy przesłać do 4 września 2019 r. godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (link sends e-mail)

Kryteria kwalifikacji:

• wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który należy pobrać tutaj ;
• zgłoszona osoba musi mieć ukończone 18 lat;
• organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru uczestników wyjazdu;
• pierwszeństwo udziału będą miały osoby, które nigdy nie uczestniczyły w podobnych wizytach.

Liczba miejsc: 24.

O zakwalifikowaniu się na wyjazd studyjny uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową i telefoniczną. 

Pytania proszę kierować do: Martyny Gacek-Świecik (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (link sends e-mail)) oraz Malwiny Gałęzowskiej-Raźny (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (link sends e-mail)).

Źródło: https://ec.europa.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx