Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystości Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach

Tegoroczny Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach odbędzie się 29 marca w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie (ul. Grunwaldzka 55).

Uroczystości Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach to okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na ich rolę w polskiej wsi.

Podczas spotkania blisko 100 sołtysów zostanie wyróżnionych przez Gustawa Marka Brzezina - marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności.

- Praca sołtysa ma wyjątkowy charakter – mówi marszałek Brzezin. – Jest on reprezentantem władzy na najbliższym mieszkańcom szczeblu samorządowym, gospodarzem i opiekunem wsi, który najlepiej zna problemy i potrzeby lokalnego środowiska. Przed sołtysami stoją dziś poważne wyzwania, od ich aktywności w dużej mierze zależy rozwój wsi i poprawa jakości życia jej mieszkańców.

Podczas spotkania zaplanowano również panel dyskusyjny „Sołtys-wieś-samorząd-przyszłość”, w którym wezmą udział marszałek województwa, prof. dr hab. Andrzej Babuchowski, dr inż. Marta Akincza oraz Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Uroczystości zwieńczy koncert Zenona Martyniuka.

Początek tegorocznego wydarzenia o godz. 12.

Informacje dla uczestników:
Regulamin wydarzenia
Regulamin obiektu – EXPO MAZURY
Instrukcja postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia w miejscu i czasie trwania imprezy masowej

Źródło: https://www.warmia.mazury.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx