Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Łódzkie - GRANTY SOŁECKIE 2019Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego, w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.


Wysokość środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Województwa Łódzkiego na rok 2019, przeznaczonych na udzielenie ww. pomocy finansowej wynosi 3.000.000 zł

Zasady przyznawania dotacji:

 1. Zasady przyznawania dotacji, oceny wniosków, realizacji projektów oraz rozliczenia dotacji zostały opisane w Regulaminie udzielania z budżetu Województwa Łódzkiego pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich” wersja 4.0 (regulamin do pobrania na dole strony).
 2. Wnioski o udzielenie ww. dotacji celowej (maksymalnie 3 wnioski z jednej gminy) podpisane przez osobę uprawnioną do składania oświadczeń w imieniu jednostki samorządu terytorialnego oraz Sołtysa danego sołectwa, należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego lub przesyłać za pośrednictwem firm świadczących usługi pocztowe na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź, w terminie do dnia 15 marca 2019 roku (decyduje data stempla).
 3. Wzór wniosku o udzielenie pomocy finansowej w trybie dotacji określa załącznik nr 1 do Regulaminu.
 4. Wnioski mogą dotyczyć projektów realizowanych wyłącznie w terminie od dnia 1 lipca 2019 roku do dnia 15 listopada 2019 roku.
 5. Wnioskowana kwota dotacji w ramach projektu dla jednej miejscowości nie może być większa niż 
 6. Wnioski nie będą rozpatrywane, jeżeli:
  1. zostaną dostarczone do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego bądź nadane w placówce świadczącej usługi pocztowe po terminie,
  2. będą sporządzone niezgodnie z wzorem określonym w Regulaminie,
  3. będą dotyczyły projektów realizowanych w terminie innym niż określony w niniejszym ogłoszeniu,
  4. wnioskowana kwota dotacji będzie większa niż kwota podana w pkt. 5,
  5. wnioskowana kwota dotacji, w części przeznaczonej na zakupy artykułów spożywczych i przemysłowych niezbędnych do realizacji imprez integracyjnych, tematycznych oraz imprez podsumowujących realizację projektów nie może przekroczyć 10% wnioskowanej kwoty dotacji.

 Załączniki do pobrania:

- regulamin

- wzór wniosku (wersja.docx)

- wzór wniosku (wersja .doc)

Informacji udziela:
Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Wydział Rolnictwa i Obszarów Wiejskich
Dorota Rzeźnik tel. 42 - 663-32-24, Agata Drozdowska tel. 42 - 291-97-98, Angelika Ekert tel. 42-663-35-74

e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: https://www.lodzkie.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx