Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Trwa zbiórka podpisów na rzecz inicjatywy ustawodawczej pn. „Sołectwo Nowych Możliwości” - do końca listopada musimy zebrać 100 tysięcy podpisów

Trwa zbiórka podpisów  na rzecz inicjatywy ustawodawczej pn. „Sołectwo Nowych Możliwości”. Jej projekt  przygotowany został przez grupę posłów skupionych wokół Ryszarda Wilczyńskiego, prekursora metody oddolnego budowania i wdrażania strategii rozwoju lokalnego zwanych „odnową wsi”.

Inicjatywa  zakłada zmiany w ustawie o samorządzie gminnym oraz w kilku powiązanych z nią aktach prawnych, które mają na celu ustrojowe wzmocnienie sołectwa, sołtysa i współpracujących z nim rad sołeckich. Proponowane zmiany łączą się ze wzmocnieniem podmiotowości sołectwa bez naruszania ustrojowej pozycji gminy. Doprowadzi to do lepszego wykorzystania składników mienia komunalnego oddawanego do dyspozycji sołectw, sprawniejszej realizacji ich inicjatyw oraz pełniejszego zaangażowania kapitału społecznego małych miast i wsi w przedsięwzięcia rozwojowe.

Pierwsze 1.000 podpisów było konieczne do zgłoszenia inicjatywy Marszałkowi.

Żeby jednak projekt uzyskał bieg, musimy zebrać 100.000 podpisów. Cała trudność polega na tym, że zebrane podpisy nie mogą być dostarczone później niż 3 miesiące od daty postanowienia Marszałka Sejmu.

Liczymy na Wasze wsparcie!

Karty z podpisami popierającymi projekt ustawy prosimy sukcesywnie przesyłać na adres:

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej
„Sołectwo Nowych Możliwości”
ul. Zofii Urbanowskiej 8
62-500 Konin

Osoba do kontaktu Grzegorz Siwiński 797 901 116

Tak ważna inicjatywa wymaga przeprowadzenia kampanii o ogólnopolskim zasięgu, wiąże się to niestety również  z kosztami. Osoby chcące wesprzeć działania,  mogą dokonywać wpłat na konto:
Bank Pocztowy/o Konin nr 93 1320 1016 7750 1314 2000 0001

Dokumenty do pobrania :

Ulotka informacyjna : plik pdf
Projekt Ustawy : plik pdf
Formularz podpisów : plik pdf
Skład komitetu : plik pdf
Postanowienie MS : plik pdf

Źródło: http://kss.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx