Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

„Sołectwo Nowych Możliwości” - trwa zbiórka podpisów na rzecz inicjatywy ustawodawczej

Trwa zbiórka podpisów  na rzecz inicjatywy ustawodawczej pn. „Sołectwo Nowych Możliwości”. Jej projekt  przygotowany został przez grupę posłów PO skupionych wokół Ryszarda Wilczyńskiego, prekursora metody oddolnego budowania i wdrażania strategii rozwoju lokalnego zwanych „odnową wsi”.

Inicjatywa  zakłada zmiany w ustawie o samorządzie gminnym oraz w kilku powiązanych z nią aktach prawnych, które mają na celu ustrojowe wzmocnienie sołectwa, sołtysa i współpracujących z nim rad sołeckich. Proponowane zmiany łączą się ze wzmocnieniem podmiotowości sołectwa bez naruszania ustrojowej pozycji gminy. Doprowadzi to do lepszego wykorzystania składników mienia komunalnego oddawanego do dyspozycji sołectw, sprawniejszej realizacji ich inicjatyw oraz pełniejszego zaangażowania kapitału społecznego małych miast i wsi w przedsięwzięcia rozwojowe.

Przedstawiony projekt, który w ocenie liderów wsi – realnie, a nie pozornie – daje sołectwom nowe możliwości i wzmacnia je ustrojowo,  uzyskał poparcie Zarządu Głównego Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Z inicjatywy prezesa KSS Ireneusza Niewiarowskiego  w Koninie ukonstytuował się Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Sołectwo Nowych Możliwości” na rzecz ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw.
Karty z podpisami popierającymi projekt ustawy prosimy przesyłać na adres:

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej
„Sołectwo Nowych Możliwości”
ul. Zofii Urbanowskiej 8
62-500 Konin

Osoba do kontaktu Grzegorz Siwiński 797 901 116

Dokumenty do pobrania :

Ulotka informacyjna : plik pdf
Projekt Ustawy : plik pdf
Formularz podpisów : plik pdf
Skład komitetu : plik pdf

Źródło: http://kss.org.pl/

Najnowsze