Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Internetowe tablice ogłoszeń sołeckich

Wszyscy znamy tablice ogłoszeń sołeckich. Są one rozmieszczane zwykle w pobliżu przystanków. Mimo swej prostoty mają istotne wady: nietrwałość informacji, wymagają osobistej obecności.

Od trzech lat firma ZPKSoft z Dolnego Śląska rozwija i upowszechnia internetową wersję sołeckich tablic ogłoszeń. Właściciel firmy, Paweł Krzyżanowski był gościem tegorocznego spotkania w Marózie i podczas odbywającego się tu Jarmarku Idei zaprezentował swój projekt zainteresowanym uczestnikom spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania marózowej prezentacji twórcy tablic, Pawła Krzyżanowskiego.

Tablice internetowe opracowaliśmy jako uzupełnienie tablic fizycznych. Główna idea przyświecająca twórcom tych tablic to: łatwość pisania ogłoszeń i publikowania zdjęć, aby sołtys lub inna wyznaczona osoba, nawet słabo oznajmiona z komputerem nie miała z tym trudności. – mówił Paweł Krzyżanowski.

Jak działa tablica?

Po publikacji treści przez uprawnioną osobę – np. sołtysa, ogłoszenia są automatycznie wysyłane w postaci powiadomień e-mailowych do mieszkańców sołectwa a mieszkańcy mogą komentować ogłoszenia.

- Założyliśmy, że tablice internetowe powinny również budować historię miejscowości, została więc opracowana wyszukiwarka ogłoszeń. Dla mieszkańców powstała specjalna podtablica "Oddam w dobre ręce", na której mogą samodzielnie napisać ogłoszenie. Jest też możliwość założenia innych podtablic, np. dla KGW, OSP. Dotychczasowe nasze doświadczenia z tablicami internetowymi pokazały, że nie tylko polepszył się przepływ informacji, ale również integracja mieszkańców – kontynuował Paweł Krzyżanowki.

mapa

Tablice internetowe posiadają szereg ciekawych rozwiązań, jak pogodynka dla miejscowości czy mapa Google z możliwością zaznaczania ciekawych miejsc w swojej miejscowości (pomnik, kościół, świetlica itp). Tablice umożliwiają również zamieszczanie filmów z YouTube oraz tworzenia galerii zdjęć z wydarzeń.

Internetowe tablice ogłoszeń są rozwiązaniem nowoczesnym, dostosowanym do urządzeń mobilnych, jak tablety czy smatrfony. Jest to aplikacja responsywna, dostosowująca swój wygląd do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Aby ułatwić dodawanie zdjęć, są one automatycznie skalowane bez potrzeby stosowania obróbki w programach graficznych.

pogoda

Ile kosztuje założenie tablicy?

Poza funkcjonalnością tablic twórcom aplikacji przyświecała również idea dostępności tego rozwiązania, żeby każde sołectwo było na nie stać. Opłata za taką tablicę zamyka się w kwocie 250 zł brutto rocznie. W tej cenie mieści się instalacja, instalacja nowych wersji, rozwój tablic i pomoc w przypadku problemów bądź wątpliwości. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za nazwę w domenie taog.pl czy miejsce na serwerze.

Przykładowe działające tablice: http://gesiniec.taog.pl, http://pelcznica.taog.pl, http://ostroszowice.taog.pl.

W przypadku, kiedy gmina decyduje się na podpisanie z nami umowy na internetowe tablice sołeckie, otrzymuje bez dodatkowej opłaty specjalną tablicę, z której może wysyłać własne ogłoszenia, które po opublikowaniu pojawią się na wszystkich tablicach sołeckich gminy na raz, a tam oczywiście zadziałają automaty wysyłające powiadomienia do mieszkańców - opowiadał Paweł Krzyżanowski.

Zamówienia bądź pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 71 7834747, 510 195550

Opracowanie: P.S.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx