Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak zaprojektować Dom Jutra? Zaproszenie na spotkanie on-line z twórcami projektu

Dom Jutra to miejsce, które funkcjonuje z pełnym poszanowaniem natury. Zastosowano w nim szereg rozwiązań wykorzystujących zasady zero waste. O wyjątkowym projekcie, który powstał w Szczecinie, aby inspirować zmiany i kształtować nowe nawyki opowiedzą 28 stycznia o godz. 18.00 na YouTube IKM twórcy projektu: Paulina Grabowska, projektantka innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, Justyna Puchalska, project manager zespołu, Marta Samsonov, odpowiedzialna za komunikacje projektu oraz Gustaw Jakubowski, problemolog.

 
Zespół Domu Jutra.

- To ludzie tworzą miejsca, miasta i lokalne społeczności. Dlatego tak ważne dla nas było zrozumienie mieszkańców, ich potrzeb, wartości i poglądów. Od tego zaczął się ten niesamowity projekt. Opowiemy, jak te doświadczenia przełożyły się na projektowanie przestrzeni Domu Jutra w Szczecinie, jak zaangażowaliśmy w ten projekt mieszkańców i jak wykorzystaliśmy trendy przyszłości. Dodatkowo postaramy się przedstawić, jak podeszlibyśmy do tego projektu, gdybyśmy mieli realizować go w Gdańsku – zapowiadają goście spotkania z cyklu Miasto 2050.

Domu Jutra to projekt realizowany przez grupę eko-zapaleńców we współpracy z firmą IKEA. To miejsce, które funkcjonuje z pełnym poszanowaniem natury. Zastosowano w nim szereg rozwiązań wykorzystujących zasady zero waste. W Domu Jutra nauczysz się nowego zastosowania domowych roślin i skutecznych sposobów na przetwarzanie odpadów, zregenerujesz się światłem, dasz drugie życie starym przedmiotom, a także spróbujesz kuchni korzystającej z… resztek. Dom Jutra powstał po to, aby inspirować zmiany i kształtować nowe nawyki - takie, które mają pozytywny wpływ na stan planety. Wszystko po to, aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się lepszą przyszłością.

 

Miasto 2050: Dom Jutra Jak zaprojektowaliśmy przestrzeń przyszłości i dlaczego przyszłość musi być zielona? 28 stycznia, godz. 18.00, spotkanie online na żywo na YouTube IKM: https://youtube.com/ikm_gdansk.

Goście spotkania:

Gustaw Jakubowski - nazywa siebie problemologiem — rozpakowuje skomplikowane problemy i tworzy nowe sposoby na ich rozwiązanie. Swoją uwagę koncentruje na tych wyzwaniach, gdzie istotną rolę odgrywają zachowania ludzi.

Justyna Puchalska - jej doświadczenie jako projektanta opiera się na fińskich projektach badawczo-rozwojowych koncentrujących się na łączeniu wiedzy naukowej z myśleniem architektonicznym i procesem projektowym. Ukończyła Spatial and Product Design na Uniwersytecie Aalto, School of Arts, Design and Architecture. W trakcie pobytu w Helsinkach prowadziła zajęcia z urban design i trend research. Obecnie jako Project Manager pomaga zespołowi rozwijać się i osiągać swoje cele. 

Paulina Grabowska - jest projektantką innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. W swoim studio NAS-DRA Conscious Design bada oraz projektuje schematy gospodarki o obiegu zamkniętym, procesy łagodzenia zmian klimatu, miejskie farmy, a także wykorzystanie różnego typu zanieczyszczeń jako zasobów. Jest wykładowczynią w School of Form na Uniwersytecie SWPS oraz należy do Brain Trust Boma Global

Marta Samsonov - współwłaścicielka Must Be Loud - firmy, tworzącej komunikację i doświadczenia, które pozyskują autentyczną uwagę i zaangażowanie. Od ponad 20 lat podejmuje działania, które są głośne i przynoszą wartość zarówno odbiorcom, jak i markom dla których pracuje. Pasjonatka ludzi, bo to dzięki ludziom rzeczy, które tworzy nabierają znaczenia.

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx