Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program Grantów Ambasady i Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Polsce

Ambasada i konsulat USA ogłaszają możliwość ubiegania się o dofinansowanie (NOFO, Notice of Funding Opportunity) w postaci grantów w wysokości do 25 tys. dolarów.  Program NOFO (#WAW-NOFO-FY20-01) dotyczy projektów, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż w maju 2020 roku.  Wnioski w tej edycji programu można składać do 28 lutego 2020 roku.  Rozpoczęcie drugiej edycji programu grantów jest planowane na maj/czerwiec 2020 roku. 

KRYTERIA WYBORU:

O granty mogą się ubiegać polskie organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne, media oraz osoby fizyczne, których wnioski dotyczą obszarów tematycznych wymienionych na zamieszczonej poniżej liście.  Wszyscy wnioskodawcy muszą jednak posiadać status non-profit. Amerykańskie organizacje pozarządowe i osoby fizyczne również mogą się ubiegać o granty, ale pierwszeństwo mają organizacje polskie lub działające na zasadzie partnerstwa polsko-amerykańskiego, które przyczyniają się do podnoszenia zdolności organizacyjnych polskich organizacji pozarządowych.

WYKAZ TEMATÓW:

  1. Bezpieczeństwo:  Projekty na rzecz szerszej współpracy w zakresie bezpieczeństwa między Polską a USA oraz pogłębiające wiedzę i poparcie dla współpracy transatlantyckiej i w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego.
  2. Handel i energia:Projekty, które zwiększają handel bilateralny oraz liczbę inwestycji pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz promują bardziej bezpieczne, różnorodne i czystsze źródła energii dla Polski.
  3. Przedsiębiorczość, innowacyjność i STEAM:  Projekty, które wspierają przedsiębiorczość i innowacyjność, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, dając początkującym przedsiębiorcom narzędzia umożliwiające przemysłowe wykorzystanie pomysłów; rozwijają edukację w obszarze nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (ang. STEAM – science, technology, engineering, arts, math); dają studentom i młodym przedsiębiorcom możliwość współpracy z firmami innowacyjnymi, inkubatorami biznesu i biznesem.
  4. Zaangażowanie obywatelskie i wspieranie wartości demokratycznych: Projekty pomagające lepiej rozumieć demokratyczne wartości i instytucje, wyposażające młodzież w umiętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia, poszerzające zaangażowanie obywatelskie i kształcenie umiejętności przywódczych, promujące prawa człowieka, w tym prawa różnego rodzaju mniejszości oraz marginalizowanych społeczności.
  5. Kultura amerykańska:  Projekty ukazujące odbiorcom w Polsce bogactwo i różnorodność amerykańskiej kultury oraz promujące dialog kulturowy i kontakty międzyludzkie w relacjach USA-Polska.
  6. Wiedza o mediach:  Projekty poszerzające wiedzę o mediach poprzez uczenie młodych ludzi krytycznego myślenia i umiejętności sprawdzania faktów, co pomaga im w ocenie wiarygodności informacji podawanych w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

WIECEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://pl.usembassy.gov/pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx