Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Startuje X edycja konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii na projekty ekologiczne

Startuje jubileuszowa X edycja konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii na projekty ekologiczne. Mogą brać w niej udział samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe z terenu pięciu województw: mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Łączna pula dofinansowania wynosi 250 tys. zł.

Konkurs, który zainicjował GAZ-SYSTEM, organizowany jest już po raz dziesiąty. Dotychczas dofinansowanie otrzymało łącznie ponad 160 projektów, realizowanych na terenie całej Polski. Dzięki nim zrealizowano wiele inwestycji służących edukacji przyrodniczej takich jak np. ścieżki edukacyjne, a także przeprowadzono szereg kampanii informacyjno – edukacyjnych kształtujących postawy poszanowania dla środowiska naturalnego.   

- Przez 9 lat istnienia konkursu udało nam się zrealizować wiele proekologicznych inwestycji. Cieszymy się, że po raz 10 damy impuls do stworzenia rozwiązań angażujących lokalną społeczność w działania na rzecz ochrony środowiska. Budowanie świadomości i kształtowanie postaw ekologicznych szczególnie młodego pokolenia  jest warunkiem przetrwania naszej planety. GAZ-SYSTEM dokłada swoją cegiełkę do tego procesu – powiedziała Iwona Dominiak, rzecznik prasowy.

Kolejna edycja konkursu Fundusz Naturalnej Energii, pozwoli spółce GAZ-SYSTEM na wsparcie nowych inicjatyw, które ukierunkowane będą na aktywizację lokalnych społeczności do działań na rzecz ochrony środowiska. - X jubileuszowa edycja uzyskała Patronat Honorowy Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Białymstoku, Rzeszowie, Szczecinie i Katowicach. To dla nas duże wyróżnienie – dodała Dominiak. 

Na samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe z każdego z pięciu województw, czeka blisko ćwierć miliona złotych dofinansowania na realizację najlepszych projektów o tematyce ekologicznej. Organizacje zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o wypełnienie wniosku o przyznanie dofinansowania oraz o przesłanie na adres Fundacji "Za górami, za lasami": UP 27 skrytka nr 109, 01-380 Warszawa, która jest partnerem społecznym konkursu. 

Wnioski można składać do 17 grudnia 2019 roku.

Źródło: http://www.gazsystemdlanatury.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx