Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozmowa mimo różnic - konkurs dotacyjny

Fundusz Obywatelski poszukuje inicjatyw, które stwarzają przestrzeń i rozwijają kompetencje do rozmowy mimo różnic. Zgłoś swój pomysł w konkursie!

 Termin – 26 września 2019 r. do godz. 14:00

W Polsce niebezpiecznie narasta poziom konfliktu. Brutalizują się jego formy. Konflikt dotyka rodzin, lokalnych społeczności, kraju. Coraz częściej brakuje nam cierpliwości do siebie nawzajem. Coraz częściej potrafimy raczej wskazać tych, z którymi się nie zgadzamy, a ich lista się wydłuża, niż tych, z którymi coś nas łączy.

Konflikt ma wielu zewnętrznych i wewnętrznych interesariuszy. Są potężni, ale to nie znaczy, że powinniśmy się poddać i zaniechać poszukiwania mechanizmów zapobiegania im.

Podstawowym instrumentem, jakim możemy się posłużyć w tych wysiłkach jest zdolność do komunikowania się, a zatem słuchania się i mówienia do siebie pomimo różnic. Musimy szukać skutecznych sposobów takiej komunikacji ponad podziałami i wspierać te, które okazują się skuteczne. Może to niewiele w stosunku do potężnych sił, które wpychają nas w obszar konfliktu, ale nie stać nas na to, żeby tego nie próbować.

W ramach ograniczonych środków, jakimi dysponuje Fundusz Obywatelski, chcemy wspierać właśnie takie działania.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT KONKURSU

Źródło: https://www.funduszobywatelski.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx