Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

MILIONY NA KOMPUTERY. Szansa dla gmin z czterech województw

Prawie 5 mln zł dla gmin z Wielkopolski i Pomorza Zach., prawie 4 mln dla Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego. Granty dla gmin pochodzące z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wynoszą do 150 tysięcy złotych. Celem jest podniesienie umiejętności korzystania ze sprzętu komputerowego przez mieszkańców gmin.

 

Nawet 60 tysięcy złotych może gmina przeznaczyć na zakup sprzętu komputerowego, który po zakończonej realizacji projektu zostanie przekazany do szkoły lub placówki kształcenia nauczycieli. Co ważne: granty są przyznawane gminom bez żadnego z ich strony wkładu własnego. Dofinansowanie wynosi 100 procent wartości projektu. Przypominamy, że w ramach grantu przeprowadzone zostaną szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, w których mogą wziąć udział osoby dorosłe powyżej 25-tego roku życia.

Organizatorem naboru gmin z województw mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego zainteresowanych otrzymaniem grantu jest Fundacja Promocji Gmin Polskich. Na Mazowszu pula środków została już wyczerpana, dla Wielkopolski i Pomorza Zachodniego jest jeszcze  4 821 792 zł, dla województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego  - 3 929 100 zł  (według stanu z 26 marca 2019 r). Co trzeba zrobić, żeby dostać grant w ramach 3.1 PO PC? Nie tak wiele: wystarczy zgłosić się do Fundacji Promocji Gmin Polskich. Warunek jest tylko jeden: trzeba być gminą z jednego z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego lub zachodnopomorskiego.

Na Mazowszu granty z rąk Fundacji Promocji Gmin Polskich otrzymało 70 gmin. Publikujemy ich listę

Wszystkie informacje o grantach dla gmin w ramach 3.1 PO PO:

Fundacja Promocji Gmin Polskich

Nasz adres: Warszawa ul. Jaworzyńska 7/3
telefon:   (22) 697 52 99      

strona:  www.fpgp.eu
mail:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    

Źródło: https://fpgp.eu/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx