Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Z Kujawskim pomagamy pszczołom” edycja 2019

O Konkursie Grantowym - edycja 2019

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pszczoły pełnią ważną rolę w środowisku. Zawdzięczamy im owoce, warzywa, kawę, oleje, a także ubrania i kosmetyki. Tymczasem jednym z głównych zagrożeń dla pszczół jest brak pokarmu, czyli roślin bogatych w pyłek i nektar. Niestety nie wszystkie rośliny, które kwitną są przyjazne pszczołom. Dlatego tak ważne jest świadome tworzenie bazy pokarmowej, gdzie te pożyteczne owady znajdą pożywienie niezbędne im do przetrwania i rozwoju. Każdy z nas może podjąć działanie na rzecz pszczół sadząc odpowiednie kwiaty w swoim otoczeniu.

Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” właśnie rozpoczyna realizację trzyletniego celu jakim jest posadzenie miliona kwiatów przyjaznych pszczołom. Zapraszamy Was do włączenia się do tej inicjatywy i zaplanowania projektu wpisującego się w ten ambitny cel.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to aż 100.000 złotych. O granty mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe, gminy, parki narodowe, parki krajobrazowe, muzea, skanseny, lokalne grupy działania oraz inne podmioty, spełniające wymagania regulaminowe. Regulamin oraz pozostałe dokumenty pomocne przy wnioskowaniu, znajdują się poniżej.


Harmonogram konkursu

 • 8 kwietnia 2019 r. – ogłoszenie konkursu
 • do 7 maja 2019 r., do godziny 23:59 – składanie prac konkursowych
 • 5 czerwca 2019 r. (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) – ogłoszenie wyników
 • do 15 listopada 2019 r. – realizacja dofinansowanych projektów
 • do 29 listopada 2019 r. – sprawozdanie z realizacji projektu


Co zrobić, aby uzyskać grant?

 1. zapoznaj się z regulaminem, prezentacją oraz listą najczęściej zadawanych pytań,
 2. pobierz formularz wniosku o dofinansowanie i uzupełnij go,
 3. skompletuj wszystkie niezbędne załączniki,
 4. wyślij dokumenty (formularz wraz z załącznikami) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7 maja
  2019 r., do godziny 23:59.

W razie pytań, możesz do nas napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zadzwonić: 794 169 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-15:30)

Dokumenty do pobrania:

Regulamin_konkursu_grantowego_2019

Wniosek_dofinansowanie_ZKPP_2019

Poradnik_dla_Wnioskujących_ZKPP_2019

Pytania i odpowiedzi_konkurs_grantowy_2019

Kiedy kwitną rośliny przyjazne pszczołom

Źródło: http://www.pomagamypszczolom.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx