Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ruszyły nabory do kolejnych programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór do czterech programów: Film, Groby i cmentarze wojenne w kraju, Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wspieranie działań muzealnych. Wnioski do wymienionych programów można składać do 29 marca 2019 roku. Formularze EBOI będą dostępne do końca lutego 2019 r.

O programach

Film – celem programu jest promowanie wiedzy na temat osiągnięć kinematografii oraz jej roli we współczesnej kulturze, a także wsparcie dla działań sprzyjających rozwojowi kultury filmowej i upowszechniających ambitny, niekomercyjny repertuar filmowy. Począwszy od 2019 roku instytucją zarządzającą programem Film jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Groby i cmentarze wojenne w kraju – celem programu jest wspieranie opieki nad grobami i cmentarzami wojennymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącymi materialne świadectwo kluczowych wydarzeń z historii Polski związanych z walką i męczeństwem, a także wspieranie prowadzenia działań naukowych upowszechniających wiedzę na temat tych wydarzeń. Instytucją zarządzająca programem jest Departament Dziedzictwa Kulturowego MKiDN.

Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – celem programu jest zwiększenie efektywności wykorzystania funduszy europejskich na rzecz rozwoju kultury poprzez zapewnienie środków na dofinansowanie tzw. wkładu własnego dla zadań, które ubiegają się o współfinansowanie w ramach programów europejskich. Instytucją zarządzająca programem jest Departament Funduszy i Spraw Europejskich MKiDN.

Wspieranie działań muzealnych – celem programu jest wspieranie działalności w zakresie opieki konserwatorskiej nad muzealiami, archiwaliami i księgozbiorami, a także prezentacji zbiorów w postaci atrakcyjnych poznawczo projektów wystawienniczych i wydawniczych. Instytucją zarządzająca programem jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Szczegółowe informacje na temat procedur programu tutaj

Źródło: http://www.mkidn.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx