Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Edukacja globalna - Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków w tegorocznej edycji konkursu

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków w tegorocznej edycji konkursu dla polskich organizacji pozarządowych na dofinansowanie projektów z zakresu edukacji globalnej. Nabór wniosków będzie trwał w dniach 18 lutego – 25 marca 2019 r.

Dla potrzeb niniejszego konkursu przez „edukację globalną” rozumie się działania edukacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa i nawiązujące do problemów i wyzwań rozwojowych na świecie. Jest to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza ich zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności globalnych.

Głównym celem edukacji globalnej jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Przez współzależności należy rozumieć wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych. Więcej o edukacji globalnej…

W konkursie zostaną dofinansowane najlepiej ocenione projekty edukacyjne kierowane do mieszkańców miejscowości poniżej 500 tys. mieszkańców – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży szkolnej i rodziców, nauczycieli,  kadry akademickiej i studentów, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych.

W konkursie będzie można ubiegać się o dofinansowanie w 2 ścieżkach, w zależności od poziomu doświadczenia wnioskodawcy:

  • W ścieżce A – od 20 000 PLN do 35 000 PLN (słownie: od dwudziestu do trzydziestu pięciu tysięcy złotych).
  • W ścieżce B – do 8 000 PLN (słownie: do ośmiu tysięcy złotych).

Łącznie rozdysponowana zostanie kwota 462 000 zł.

Formularz wniosku należy wypełnić w generatorze wniosków dostępnym na stronie https://witkac.pl/#/urzad/index/173 i zarejestrować elektroniczną wersję wniosku nie później niż 25 marca 2019 r. do godz. 16:00.

Pliki niezbędne do udziału w konkursie:

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu

Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu

Oświadczenie o spełnianiu warunków (ścieżka A)

Oświadczenie o spełnianiu warunków (ścieżka B)

Źródło: https://fed.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx