Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polsko-litewski konkurs wniosków na rok 2018

Jeżeli chcesz zrealizować w 2018 roku polsko-litewski projekt młodzieżowy, zapraszamy do składania wniosków. W ramach Funduszu można realizować projekty takie jak wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konnferencje lub projekty informacyjne.

Celem projektów jest zachęcenie młodzieży i osób pracujących z młodzieżą do wspólnych działań, które pozwolą na wzajemne zbliżenie się, odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii oraz we współczesnych relacjach.

Kto może złożyć wniosek?

Wnioski składać mogą organizacje, których działalność skierowana jest do młodzieży – mogą być to organizacje pozarządowe, instytucje oświatowe i publiczne (wnioskodawcami nie mogą być jednak podmioty komercyjne). Oprócz młodzieży uczestnikami projektów mogą być również osoby pracujące z tą grupą wiekową. Polskie organizacje będą występować o uzyskanie wsparcia finansowego do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji,  a litewskie – do Departamentu ds. Młodzieży przy MinisterstwieOpieki Socjalnej i Pracy na Litwie.

Projekty 2018

Co roku Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży ogłasza konkurs na dofinansowanie najciekawszych projektów młodzieżowych, których celem jest budowanie polsko-litewskiej przyjaźni.

W roku 2018 priorytety Funduszu to:

  • Promowanie dialogu na rzecz współpracy kulturalnej, propagowanie tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia i poznania się pomiędzy młodzieżą polską i litewską.
  • Promowanie współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, w tym społecznej.
  • Promowanie wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, szczególnie w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zmiany 

W konkursie wniosków 2018 wprowadzono zmiany finansowe oraz jakościowe.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad finansowych dostępne są na stronie w zakładce Zasady finansowe.

Zmienione zostały również zasady jakościowe. Wprowadzone zostało nowe kryterium jakościowe dotyczące wykorzystywania nowoczesnych technologii. Szczegółowe informacje dotyczące zasad jakościowych dostępne są w zakładce Zasady jakościowe.

Realizacja projektów

Projekty, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu 2018 muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 maja, a 31 października. Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków realizacji projektów w 2018 r. są dostępne w zakładce Zasady formalne.

Termin składania wniosków:

Wnioski można składać do 5 lutego 2018 r. godz. 23:59
Wyniki konkursu będą znane w marcu 2018.

Każdy projekt powinien zostać złożony w systemie www.online.frse.org.pl wraz ze wszystkimi załącznikami.

Zasady konkursu

Zasady formalne »

Zasady jakościowe »

Zasady finansowe »

Dokumenty »

Źródło: http://www.wymianymlodziezy.frse.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx