Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2018 i zaproszenie do składania wniosków

2,7 mld euro – to więcej niż kiedykolwiek – środków przeznaczonych na projekty dotyczące kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu.

Organizacje, które chciałyby ubiegać się w 2018 r. o dofinansowanie z programu Erasmus+ – unijnego programu na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu – mogą już zacząć przygotowywać wnioski o dotacje.

Przewodnik po programie Erasmus+, zawierający szczegółowe informacje o zasadach składania wniosków, jest dostępny tutaj.

Zapraszamy również do zapoznania się z Zaproszeniem do składania wniosków na 2018 rok.

Tegoroczny budżet wzrósł o 200 mln euro w porównaniu z 2017 r., co oznacza wzrost o 8 proc.

Najważniejsze zmiany w porównaniu z rokiem 2017:

  • dodatkowe możliwości dla studentów biorących udział w programie Erasmus+ w zakresie odbywania staży mających na celu zdobywanie umiejętności cyfrowych,
  • inicjatywa ErasmusPro wspierająca długoterminowe staże zagraniczne osób kształcących się i szkolących zawodowo w ramach odpowiednich projektów w zakresie mobilności,
  • nowa forma partnerstwa dotyczącego wymian szkolnych w ramach partnerstw strategicznych, aby ułatwić szkołom dostęp do projektów współpracy,
  • przywrócenie sojuszy na rzecz umiejętności sektorowych,
  • doprecyzowanie zasad finansowania w odniesieniu do większości działań.

Podobnie jak w latach 2016 i 2017 w przewodniku po programie na 2018 r. szczególny nacisk położono na promowanie projektów wspierających włączenie społeczne (zwłaszcza uchodźców i imigrantów), a także zapobieganie radykalizacji postaw.

Pobierz Przewodnik po Programie 2018

 

Źródło: http://erasmusplus.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx