Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego rusza z 2 programami. Nabór wniosków już trwa!

Moja Mała Ojczyzna

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego rozpoczęła ogólnopolski program realizowany poprzez konkurs grantowy skierowany do społeczności lokalnych. Kierujemy ofertę do organizacji posiadających osobowość prawną np.:  organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia), ośrodki kultury, sportu i rekreacji,państwoweośrodki opiekuńczo-edukacyjne (państwowe szkoły, przedszkola, żłobki, bursy szkolne, świetlice środowiskowe, biblioteki publiczne), organizacje nieformalne – członkowie społeczności lokalnych (koła gospodyń wiejskich, wspólnoty parafialne)na terenie całej Polski.  Konkurs grantowy będzie przyjmował projekty mające na celu aktywizacje lokalnego środowiska, projekty integrujące społeczność, które będą poprawiać jakość ich życia, pielęgnować lokalny patriotyzm, wspierać edukację, sport i rekreację.   

Od 9 października do 31 listopada 2017 r. poprzez wniosek dostępny na stronie  www.dotacje.fundacjabgk.pl można zgłaszać swoje projekty. Kapituła konkursowa wybierze 6 najlepszych projektów które otrzymają dofinansowanie w wysokości do 30 tys. zł. następnie 8 projektów w wysokości do 20 tys. zł, oraz 16 projektów w wysokości do 10 tysięcy złotych.

Więcej informacji na stronie: http://www.fundacja.bgk.pl/programy/moja-mala-ojczyzna

Informacje o konkursie można uzyskać:

Anna Burek

nr tel.: 605 991 718

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy na Wasze wnioski od 9 października 2017 r. do 31 listopada 2017 r.

 ***

Były sobie pieniądze

Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego zaprasza szkoły/przedszkola do udziału w pierwszej, pilotażowej edycji programu Były sobie pieniądze. Przygotowaliśmy 10 pakietów edukacyjnych dla przedszkoli i 10 pakietów dla klas I-III szkół podstawowych oraz nagrody. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja odbywa się stronie www.dotacje.fundacjabgk.pl od dnia 09.10.2017 r. do dnia  31.10. 2017 r.

Sposób realizacji programu:

Lekcje będą prowadzone przez chętnych nauczycieli/edukatorów na podstawie gotowych materiałów opracowanych przez specjalistów (dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III).

Do dyspozycji nauczycieli przedszkola dajemy: zabawki - pomoce (sklepik z wyposażeniem, bankomat), monety i banknoty demonstracyjne i komplet  dla każdego dziecka, skarbonki, film edukacyjny pt. „Historia pieniądza” oraz materiały merytoryczne dla nauczycieli (pakiet nr 1).

Do dyspozycji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej dajemy: film edukacyjny „Historia pieniądza”, gry planszowe, kolorowanki, ćwiczenia, pakiety merytoryczne dla nauczycieli (pakiet nr 2).

Przygotowane materiały edukacyjne są skorelowane z podstawa programową. Wdrażają dzieci do zrozumienia pojęcia wartości pieniądza. Uczą przez zabawę. Umożliwia szkołom wzbogacenie programu nauczania przez zestaw interaktywnych lekcji dostosowanych do potrzeb programowych i oczekiwań uczniów. Wszystkie pomoce dydaktyczne zostają w placówce.

Więcej informacji na stronie: www.fundacjabgk.pl/programy/edukacja-ekonomiczna-dzieci-i-mlodziezy/byly-sobie-pieniadze

Informacje o konkursie można uzyskać:

Iwona Krzysztofek

nr tel. 572 932 907

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: http://www.fundacja.bgk.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx