Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Program dotacyjny Koalicje dla Niepodległej

Celem programu jest zachęcenie wszystkich mieszkańców Polski do radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości. Pomóc w tym ma system małych dotacji przeznaczonych dla samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych i innych instytucji (wymienionych w regulaminie), które zawiążą koalicję na rzecz realizacji zadań związanych z obchodami. Premiowane będą inicjatywy, które pozwolą na zaangażowanie i partycypację obywatelską oraz autentyczne współtworzenie obchodów przez lokalne środowiska.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy.

Nabór do I etapu konkursu trwa od 12 do 25 września.

I etap jest skierowany do samorządowych instytucji kultury, które staną się regionalnymi operatorami programu.

Będą one mogły uzyskać dofinansowanie na realizację pięcioletniego programu składającego się z zadań kulturalnych, edukacyjnych i wydawniczych, w tym: współorganizację II etapu konkursu „Koalicje dla Niepodległej” oraz organizację szkoleń i wykładów.

Minimalna łączna kwota wnioskowanego dofinansowania w I etapie konkursu na lata 2017 – 2021 wynosi  280 000 zł , zaś maksymalna – 405 500 zł. Wnioskowana kwota nie może przekraczać 80% budżetu przedstawionego we wniosku.

W ramach I etapu konkursu można ubiegać się o dofinansowanie zadań skierowanych do animatorów, praktyków kultury, edukatorów, dydaktyków (kadry kultury) związanych z:

  • praca członków Zespołu Oceniającego, który przeprowadzą oceny merytorycznej wniosków;
  • organizowanie szkoleń dla wnioskodawców dotyczących przygotowania aplikacji, zawiązywania koalicji i prowadzenia koalicji;
  • organizowania szkoleń z zakresu: animacji kultury, promocji wydarzeń kulturalnych, współpracy z lokalnymi społecznościami, ewaluacji i rozliczania zadań;
  • praca zespołu ekspertów, którzy będą pomagać beneficjentom programu Koalicje dla Niepodległej w realizacji, rozliczaniu i ewaluacji ich zadań;
  • organizowania otwartych warsztatów/wykładów z zakresu edukacji historycznej, obywatelskiej lub patriotycznej.

Przed rozpoczęciem wypełniania aplikacji należy przeczytać REGULAMIN oraz FAQ.

Regulamin konkursu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” – I etap

Formularz jest dostępny na stronie internetowej: https://eboi.niepodlegla.gov.pl.


II etap konkursu zostanie ogłoszony po zakończeniu naboru na I etap i po podpisaniu umów z Operatorami w listopadzie 2017 i zostanie skierowany do wnioskodawców, którzy zawiążą koalicje w celu wspólnej realizacji projektu dotyczącego podtrzymywania tradycji narodowej, budowania patriotyzmu lokalnego oraz pielęgnowania dziedzictwa kulturowego. Będą mogli ubiegać się o dofinansowanie działań o charakterze kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym.


Informacji nt. programu udziela:

Aleksandra Tatarczuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 22 1822607

Źródło: http://niepodlegla.gov.pl/

Najnowsze