Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wakacje pełne przygód w Muzeum Wsi Mazowieckiej

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza od wtorku do soboty o godz. 12.00 i 15.30 (do końca sierpnia br.) na wakacje pełne przygód.

 

Spędzasz wakacje w mieście? Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu? W lipcu i sierpniu najmłodsi mogą brać udział w zajęciach przybliżających zwyczaje, sztukę ludową i tradycje dawnej mazowieckiej wsi. W ramach programu „Lato w skansenie” czekają na nich pokazy wykonywania kwiatów z bibuły, warsztaty malowania na szkle, tkactwa, wycinankarstwa i lekcje poświęcone tematyce pszczelarskiej, podczas których samodzielnie wykonują świece z wosku pszczelego. Zajęcia odbywają się w salach dydaktycznych Muzeum. Wziąć w nich udział może dowolna liczba uczestników w wieku od 6 do 106 lat. Dzieci do lat 12 powinny znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej. Na zwiedzających czekają też wystawy prezentowane w zagrodach chłopskich, pełnych zwierząt gospodarskich, dwóch dworach szlacheckich, kuźni, zabytkowym kościele oraz Galerii Rzeźby i Powozowni. Zachęcamy także do skorzystania z przejażdżek konnych bryczką i w siodle.

Szczegółowe informacje na stronie: www.wmwskansen.pl

źródło: www.ksow.pl

 

Wakacje pełne przygód

data publikacji : 11.07.2017

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza od wtorku do soboty o godz. 12.00 i 15.30 (do końca sierpnia br.) na wakacje pełne przygód.

Spędzasz wakacje w mieście? Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu? W lipcu i sierpniu najmłodsi mogą brać udział w zajęciach przybliżających zwyczaje, sztukę ludową i tradycje dawnej mazowieckiej wsi. W ramach programu „Lato w skansenie” czekają na nich pokazy wykonywania kwiatów z bibuły, warsztaty malowania na szkle, tkactwa, wycinankarstwa i lekcje poświęcone tematyce pszczelarskiej, podczas których samodzielnie wykonują świece z wosku pszczelego. Zajęcia odbywają się w salach dydaktycznych Muzeum. Wziąć w nich udział może dowolna liczba uczestników w wieku od 6 do 106 lat. Dzieci do lat 12 powinny znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej. Na zwiedzających czekają też wystawy prezentowane w zagrodach chłopskich, pełnych zwierząt gospodarskich, dwóch dworach szlacheckich, kuźni, zabytkowym kościele oraz Galerii Rzeźby i Powozowni. Zachęcamy także do skorzystania z przejażdżek konnych bryczką i w siodle.

Szczegółowe informacje na stronie: www.mwmskansen.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx