Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017

Celem Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również – w miarę możliwości - umożliwiającej współzawodnictwo sportowe.

W świetle dostępnych danych nadal spora część populacji dzieci i młodzieży szkolnej nie ma dostępu do bezpiecznej i funkcjonalnej szkolnej infrastruktury sportowej1. Mając na uwadze fakt, że obiekty przyszkolne nie tylko pełnią funkcje związane z poprawą warunków realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale również powinny stanowić sieć podstawowych obiektów sportowych, ogólnodostępnych dla każdego, Ministerstwo Sportu i Turystyki kładzie szczególny nacisk na realizację niniejszego Programu.

W ramach Programu dofinansowane będą przede wszystkim sale sportowe zlokalizowane przy dużych szkołach (wielkość wyrażona liczbą uczniów).

Możliwe i rekomendowane jest składanie wniosków wieloobiektowych (np. 2 boiska lub remont sali gimnastycznej i budowa boiska, również przy różnych szkołach, również w różnych miejscowościach), co w wielu przypadkach może być niezbędne dla osiągnięcia minimalnego progu wartości zadania.

Powstałe w wyniku dofinansowania ze środków Funduszu obiekty będą miały charakter ogólnodostępny oraz służyć będą nie tylko społeczności szkolnej, ale w okresie pozalekcyjnym również ogółowi mieszkańców.

W przypadku obiektów zewnętrznych wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby dostęp do nich był nieodpłatny, w szczególności dla dzieci i młodzieży.

Wielkość budowanych obiektów powinna uwzględniać liczbę uczniów w szkole oraz prognozy demograficzne w tym zakresie, rolę sportu szkolnego, możliwości wykorzystania obiektu na sport pozaszkolny oraz możliwości finansowe inwestora.

Ministerstwo zachęca poszczególne jednostki samorządu terytorialnego (w szczególności daną gminę i powiat, ale również i gminy sąsiadujące) do harmonijnej współpracy w zakresie tworzenia spójnej sieci obiektów, które całościowo tworzyć będą kompleksową ofertę sportową dla mieszkańców danego obszaru, w szczególności dla dzieci i młodzieży.

Źródło: https://bip.msit.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx