Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na bezpłatne spotkanie w Szczecinie: pozyskiwanie funduszy na działalność organizacji

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Polski Instytut Filantropii z Warszawy, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie  Aktywa Plus Emilia Kowalska zapraszają zachodniopomorskie organizacje pozarządowe na spotkanie poświęcone „Pozyskiwaniu funduszy na działalność organizacji”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 26 lutego 2016 r. w godz. od 10:00 do 15:30 w sali 316 i 315 na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Cukrowej 8 w Szczecinie.  

Spotkanie jest adresowane do wszystkich pracowników, wolontariuszy i działaczy organizacji pozarządowych zaangażowanych w pozyskiwanie funduszy. Spotkanie podzielone zostało na dwa panele tematyczne:

1.DOBRY TESTAMENT JAKO ŹRÓDŁO FINANSOWANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ (sala 316)

W Polsce temat testamentów  kierowanych do ngo’s jest nowy i – jak twierdzą eksperci - perspektywiczny. Coraz częściej zdarzają się osoby, które decydują się zapisać w testamencie swój majątek wybranej organizacji pozarządowej. Czerpiąc z doświadczeń siedemnastu państw na świecie, od Australii przez Kanadę, Holandię, Szwecję, po Włochy, fundacja Polski Instytut Filantropii zainicjowała polską kampanię testamentową „Dobry Testament”.

Jej celem jest uświadomienie Polakom, jak ważne jest pisanie testamentów. A warto to robić, bo jak pokazują statystyki, osoby posiadające testament żyją zwykle dłużej i są bardziej zadowolone z życia. Drugi cel kampanii to promocja zapisów testamentowych, poprzez które możemy podzielić się dorobkiem swojego życia i zostawić cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń. W kampanii uczestniczy dwanaście organizacji pozarządowych: Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Diecezja Krakowska Zakonu Franciszkanów, Fundacja dr Clown, Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Przystań Ocalenie, Fundacja VIVA! Akcja dla Zwierząt, Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, Polska Akcja Humanitarna, SOS Wioski Dziecięce, WWF Polska oraz Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, które połączył wspólny cel. Organizacje te przygotowały specjalną ofertę dla tych, którzy przez zapis testamentowy chcą wspierać ich działania.

Panel poprowadzą:

Ewelina Szeratics - manager kampanii Dobry Testament, Polski Instytut Filantropii

Kinga Krzywicka - prezes Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Zofia Daleszyńska - notariusz

Po prezentacji tematu, równolegle do panelu pn. „Fundraising jako sposób pozyskiwania funduszy dla organizacji” odbędzie się spotkanie dla seniorów. 

2.FUNDRAISING JAKO SPOSÓB POZYSKIWANIA FUNDUSZY DLA ORGANIZACJI

Na przykładzie m. in. kampanii crowdfundingowej na trójmiejskim portalu wspólnyprojekt.pl, gdzie członkowie organizacji postanowili zebrać w ten sposób fundusze na pierwszą publikację, którą wyda ich Stowarzyszenie, czy organizacji show gastronomicznego, koncertów zaprezentuje się jak można wykorzystać narzędzie fundraisingu, jakim są wydarzenia specjalne, do nawiązywania relacji i pozyskania środków na działalność organizacji pozarządowych.

Panel poprowadzi:

Anna Jędrzejewska – Fundraiserka z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób
z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku.  Od 13 lat związana z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku. Fundraiser , specjalista od pozyskiwania funduszy, budowania relacji i utrzymywania kontaktów ze sponsorami. Koordynator i realizator wydarzeń specjalnych, tworzenia i wdrażania planów komunikacji. Inicjator Partnerstwa Przymorze, w którym realizuje działania na rzecz społeczności lokalnej. Sekretarz Gdańskiej Sieci Partnerstw Lokalnych.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 23.02.2016 r.

Wszelkich informacji odnośnie organizowanego szkolenia udziela Pani Magdalena Pieczyńska Inspektor w Wydziale Współpracy Społecznej tel. 91 44 16 224 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie finansowane ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w szkoleniach.

Załączniki

Program spotkania
Pozyskiwanie funduszy na działalność NGO's
60.5 KB
Formularz zgłoszenia
Pozyskiwanie funduszy na działalność NGO's
52 KB
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx