Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program "Europa dla obywateli" 2015

Z przyjemnością informujemy o ogłoszeniu naborów w obu komponentach Programu "Europa dla obywateli".
 
Termin składania wniosków to 2 marca 2015, godz. 12:00 czasu brukselskiego.
 
 
Program "Europa dla obywateli" 2014-2020
W dniu 14 kwietnia b.r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie ustanawiające na lata 2014-2020 program "Europa dla obywateli”, który ma na celu zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej oraz pomoc obywatelom w lepszym zrozumieniu polityki UE i jej wpływie na ich codzienne życie.
 
Program składa się z dwóch obszarów tematycznych: "Pamięć europejska” oraz "Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", które są uzupełnione przez granty operacyjne oraz działanie horyzontalne: „Waloryzacja”, mające na celu analizę, rozpowszechnianie i wykorzystanie wyników projektów dofinansowanych z programu „Europa dla obywateli”.

Do pobrania jest już dostępny Przewodnik po Programie, zawierający informacje na temat możliwości finansowania, procedur aplikacyjnych i kalendarz składania wniosków

Następny termin składania wniosków na projekty pamięci europejskiej, partnerstwa miast, sieci miast partnerskich i projekty społeczeństwa obywatelskiego to:
  • 2 marca 2015

Uwaga :

Wnioski na projekty pamięci europejskiej od roku 2015 mają jeden termin aplikowania i jest to 2 marca.
Projekty społeczeństwa obywatelskiego również można składać tylko w jednym naborze w roku - 2 marca.

Wnioski o dofinansowanie partnerstw miast i sieci miast partnerskich w latach 2015-2020 można składać w dwóch terminach: 1 marca i 1 września.

Szczegółowe informacje dotyczące programu opublikowane są na stronie: http://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en.
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx