Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nabór wniosków do Programu Promocja Kultury Polskiej za Granicą 2016 - Promesa

Promocja polskiej kultury za granicą, kreowanie pozytywnego wizerunku Polski, a także trwałe zakorzenienie wśród zagranicznych odbiorców znajomości dorobku artystycznego i intelektualnego Polski i Polaków. Taki jest cel Programu MKiDN Promocja Kultury Polskiej za Granicą 2016 - Promesa.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać do 31 stycznia 2015 r.

Po raz pierwszy Program uwzględnia dwuetapową procedurę naboru. Oznacza to, że do 31 stycznia 2015 r. wnioskodawcy przedstawiają jedynie wstępną koncepcję projektu, która podlega ocenie ekspertów. Pozytywnie ocenione projekty przechodzą do drugiego etapu; w uzupełnione koncepcje można będzie przesyłać do 30 kwietnia 2015 r.

Nowością jest także dwuletni tryb realizacji projektów. W roku 2015 można realizować działania przygotowawcze, natomiast w 2016 - właściwe zadanie.

Poszerzony został także krąg uprawnionych wnioskodawców. O dofinansowanie mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury ( z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez MKiDN i jednostki samorządu terytorialnego), organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność gospodarczą oraz państwowe uczelnie artystyczne.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie zadań w obrębie trzech działań, odzwierciedlających priorytety geograficzne MKiDN:

  1. Kraje Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina) – kwota do rozdysponowania: 2, 5 mln zł
  2. Kraje Rady Państw Morza Bałtyckiego (Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Rosja i Szwecja) – 2 mln 880 tys. zł
  3. Pozostałe kraje, w tym o statusie priorytetowym – Albania, Chorwacja, Macedonia, Serbia, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry i Chiny – 3 mln 970 tys. zł

Minimalna kwota dofinansowania to 25 tys. zł, maksymalna – 500 tys. zł.

Nowy, promesowy tryb Programu Promocja Kultury Polskiej za Granicą będzie od 2015 r. jedynym obowiązującym trybem dofinansowania projektów promujących polską kulturę za granicą przez MKiDN. Obecny nabór jest jedynym dla projektów realizowanych w 2016 r.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, wytyczne oraz zalecenia dodatkowe znajdują się na stronie internetowej http://mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/programy-ministra/promocja-kultury-polskiej-za-granica-2016---promesa.php

Źródło: http://www.mkidn.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx