Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Środki na realizację projektów wspierających rozwój dzieci i młodzieży na terenach wiejskich

W poradniku zostały zaprezentowane fundusze dostępne w kraju.

Zacznijmy od krótkiej historii.

Ferdinand Cheval, listonosz mieszkający w małym miasteczku we Francji, postanowił zbudować pałac. Swoje marzenie realizował konsekwentnie przez 33 lata. Przez cały ten czas zbierał kamienie, które leżały w okolicy. Na miejsce przeznaczenia przynosił je w koszach lub woził taczką. Pałac budował wiedziony intuicją i własnymi wyobrażeniami na jego temat. Mawiał, że ludzie brali go za obłąkanego, który nosi kamienie do swego ogrodu.
„Wyśmiewano mnie i krytykowano, ale mój obłęd nie był traktowany jako zaraźliwy i niebezpieczny, to nie było powodu, żeby nasyłać na mnie lekarzy i mogłem w spokoju oddawać się swojej namiętności.”

Dziś pałac Ferdinanda Chevala wpisany jest na francuską listę zabytków i uznany za dzieło wyprzedzające surrealizm w architekturze.

Historię przedstawiam po to, by dać Państwu przykład wytrwałości w realizowaniu marzeń.

Czytając ten poradnik, każdy z Was ukrywa w sobie jakieś pragnienie, jakiś nieśmiały pomysł, który czeka na realizację, myśli o konkretnych dzieciach, którym chciałby pomoc.

W poradniku zostały zaprezentowane fundusze dostępne w kraju, służące wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich. Opisywane programy dotacyjne nie są niezmienne i należy je śledzić na bieżąco, stąd pod każdym z nich znajdują się wskazówki dotyczące tego, gdzie należy szukać dodatkowych informacji. Niech ten poradnik będzie pierwszym kamieniem pod budowę projektu Waszych marzeń.

Przyjemnej lektury!

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF

 ***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx