Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Źródła dotacji na projekty dotyczące edukacji nieformalnej młodzieży

Krótki przewodnik po instytucjach przyznających dotacje.

Źródła dotacji na projekty dotyczące edukacji nieformalnej młodzieży

 

WPROWADZENIE

W niniejszym opracowaniu prezentujemy listę instytucji, które przyznają dotacje na różnego rodzaju inicjatywy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wykraczające poza edukację szkolną. W różnego typu zorganizowanych działaniach pozaszkolnych młodzi ludzie uczą się różnych umiejętności, zdobywają wiedzę i kształtują postawy, które są im potrzebne w szybko zmieniającym się świecie współczesnym.
Tę formę nauczania nazywa się edukacją nieformalną. Często tego typu działania edukacyjne łączy się z zabawą lub rozrywką. Mogą dotyczyć bardzo różnych dziedzin życia człowieka, jak i obszarów tematycznych.

Polska Strategia Dla Młodzieży przyjęta przez Radę Ministrów 19 sierpnia 2003 roku podkreśla wagę edukacji nieformalnej w wyrównywaniu szans. Ostatnie badania socjologiczne dowodzą, że młodym ludziom ze wsi nie brakuje wiedzy w porównaniu do rówieśników z miast, ale brakuje im różnorodnych umiejętności społecznych i wiary w siebie – tych rzeczy, które są tak bardzo potrzebne na współczesnym rynku pracy, a także w dalszych etapach edukacji.

Projekty z obszaru edukacji nieformalnej mogą tę lukę doskonale wypełniać i przybliżać młodym ludziom ze wsi szansę na równy start w dorosłe życie – równy ich rówieśnikom z miast. Dlatego warto te projekty organizować i realizować w małych miejscowościach. W poradniku podajemy listę źródeł, które mogą realizację tego typu projektów wesprzeć finansowo.

POBIERZ PRZEWODNIK W PLIKU PDF
 

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx