Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podtopienia i zalania upraw lub gospodarstw a płatności ARiMRMałopolskę, w tym szczególnie powiaty: limanowski, myślenicki i bocheński już dotknęła powódź, a ulewa trwa niestety nadal. Oby straty u wszystkich poszkodowanych były jak najmniejsze i by jak najszybciej przestało padać!
 
Obraz może zawierać: niebo, na zewnątrz, przyroda i woda, tekst „ZALANE BUDYNKI, GOSPODARSTWA, UPRAWY MAŁOPOLSKA WALCZY ZE SKUTKAMI ULEWNYCH DESZCZY Agencja Restrukturyzacji ARIMR Modernizacji Rolnictwa”
 
Przypominamy, że podtopienia i zalania upraw lub gospodarstw traktowane są w ARiMR jako działanie siły wyższej. Rolnicy zachowują w takim przypadku prawo do płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego w odniesieniu do obszaru lub zwierząt, które były kwalifikowalne do tych płatności w chwili wystąpienia siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności.
 
W przypadku wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności lub siły wyższej, które mogą mieć wpływ na powierzchnię kwalifikującą się do płatności lub liczbę zwierząt kwalifikujących się do płatności związanych do zwierząt lub gdy rolnik nie mógł wypełnić swoich zobowiązań w zakresie przestrzegania norm i wymogów wzajemnej zgodności lub gdy rolnik nie mógł złożyć wniosku lub zmiany do wniosku w terminie, rolnik powinien złożyć do biura powiatowego ARiMR pisemne oświadczenie o zaistniałych okolicznościach, opatrzone czytelnym podpisem i datą złożenia, w terminie 15 dni roboczych od dnia, w którym rolnik lub upoważniona przez niego osoba są w stanie dokonać takiej czynności oraz dostarczyć dowód/dy potwierdzający/e wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności lub siły wyższej.
 
 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx