Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ekonomiczny Konkurs Retoryczny

Idea Ekonomicznego Konkursu Retorycznego

Ekonomiczny Konkurs Retoryczny ma za zdanie popularyzację wiedzy na tematy gospodarcze poprzez promowanie ładnego, zrozumiałego i efektownego mówienia o ekonomii. Ta dziedzina uchodzi za wyjątkowo hermetyczną i niezrozumiałą dla przeciętnego obywatela. Konkurs ma nagradzać tych, którzy o gospodarce potrafią przemawiać w sposób porywający, błyskotliwy i przejrzysty. A zatem potrafią popularyzować niełatwą i skomplikowaną dziedzinę. Oceniane będą więc dwie umiejętności:

1.Wiedza i przemyślenia z zakresu ekonomii

2.Umiejętności retoryczne: styl prezentacji, jakość argumentacji, jasność i efektowność wywodu.

Przebieg Ekonomicznego Konkursu Retorycznego

Konkurs przeznaczony jest dla studentów ekonomii i kierunków pokrewnych w wieku od 18 do 28 lat. A także dla absolwentów, którzy ukończyli naukę nie dawniej niż dwa lata temu. Będzie rozgrywany w dwóch etapach. W pierwszym zainteresowani nadeślą filmy ze swoimi wystąpieniami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Temat jest dowolny, ma jednak dotyczyć zagadnień gospodarczych. Filmy nie mogą być montowane ani trwać dłużej niż 2 minuty. Ich nazwa powinna być jednocześnie nazwiskiem uczestnika. Komisja Konkursowa z nadesłanych filmów wybierze 10 najlepszych. Wyłonieni w ten sposób mówcy zmierzą się w uroczystym finale w Warszawie.

Gala finałowa zostanie poprzedzona warsztatami, które poprowadzą trenerzy Akademii Retoryki oraz dziennikarze ekonomiczni. Wszyscy uczestnicy gali finałowej będą przemawiać na ten sam temat wyznaczony wcześniej przez przewodniczącego Jury. Tym razem wystąpienia będą mogły trwać maksymalnie 5 minut. Finalistów będzie oceniać 7-osobowe Jury, w którym – prócz trenerów Akademii Retoryki oraz dziennikarzy ekonomicznych – zasiądą przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego. Zwycięzca Ekonomicznego Konkursu Retorycznego otrzyma 10 tysięcy złotych. Druga nagroda wyniesie 5 tysięcy, a trzecia 3 tysiące.

https://akademiaretoryki.pl/wp-content/uploads/2017/12/bg-programme.png')">

Kalendarium Konkursu Ekonomicznego

Do 31 grudnia 2018 –  nadsyłanie filmów przez uczestników Konkursu.

14 stycznia 2019 – wybór finalistów przez komisję konkursową. Kontakt z finalistami.

1 marca 2019 – powiadomienie finalistów o temacie wystąpienia na gali finałowej.

16 marca 2019 – warsztaty przed galą finałową.

17 marca 2019 – uroczysty finał Ekonomicznego Konkursu Retorycznego.

Pobierz

zgłoszenie do konkursu
oświadczenie dla uczestnika
regulamin konkursu

Źródło: https://akademiaretoryki.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx