Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty dla nauczycieli z Europeaną - ponowne wykorzystanie zbiorów cyfrowych na lekcjach

22 Listopada 2018, 11:00-15:00 (Czwartek)

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk

Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wyszukiwać i korzystać z polskich i europejskich zasobów archiwalnych dostępnych na platformie Europeana. Poruszymy także kwestię praw autorskich oraz możliwości użycia materiałów cyfrowych w ròżnych sytuacjach. Zdobytą wiedzę uczestnicy wykorzystają w praktyce, wspòlnie tworząc materiały edukacyjne i scenariusze zajęć z wykorzystaniem szeregu cyfrowych i analogowych narzędzi.

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Strzelichowska, która zajmuje się marketingiem i social mediami platformy Europeana. Organizuje konkurs GIF IT UP, zachęcający artystòw i szerszą publiczność z całego świata do tworzenia animowanych GIF-òw z otwartych zbioròw cyfrowych dostępnych online. Autorka dwòch edycji Europeana Colouring Book - kolorowanki z dziełami sztuki z europejskich muzeów i instytucji kulturalnych. Fanka edukacji pozaformalnej i kursów online.

ZAPISY

Źródło: https://europeana.evenea.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx