Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowy Konkurs na Intermedialne Dzieło Sztuki

Międzynarodowy Konkurs na Intermedialne Dzieło Sztuki jest organizowany przez Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i działającą przy nim Fundację Rozwoju Sztuki Intermediów. Międzynarodowy Konkurs na Intermedialne Dzieło Sztuki jest organizowany w roku 2018 po raz pierwszy. Konkurs adresowany jest do twórców intermedialnych.

Celem konkursu jest wyłonienie utworów otwierających dyskusję o kryteriach porównania i oceny dzieł sztuki intermedialnej, form prezentacji takich dzieł oraz roli twórczości artystycznej w komunikacji. Założeniem projektu jest porównywanie ze sobą dzieł przeznaczonych do jednakowych bądź zbliżonych formuł prezentacji. W tym celu pierwsza edycja konkursu odbędzie się w dwóch, oddzielnie ocenianych częściach: na intermedialne dzieło sztuki oraz na koncepcję intermedialnego dzieła sztuki. Dzieła można zgłaszać do jednej lub obu części konkursu.

Konkurs nie stawia autorom dzieł ograniczeń wiekowych, ograniczeń dotyczących dat powstania, wykonania dzieł czy też ich wcześniejszej prezentacji lub publikacji. Obok spełnienia wymogów prezentacji i oceny konieczne jest potwierdzenie autorstwa dzieła i poświadczenie przez autora posiadania doń pełnych praw własności, jak również poświadczenie w zgłoszeniu konkursowym zgody na poddanie dzieła procedurze konkursowej i warunkom ekspozycji. Organizatorzy gwarantują publiczną i sieciową prezentację wszystkich spełniających warunki konkursu dzieł, ich porównanie i wybór dokonany przez Jury oraz przyznanie nagród przewidzianych regulaminem.

Nabór zgłoszeń do 23 listopada 2018 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: http://www.icia.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx