Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania Wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, kujawsko pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podlaskim, podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

***

BIESZCZADZKA SPIŻARNIA – LOKALNA TŁOCZNIA OLEJU JADALNEGO

fot matylda przepiora
Fot. Matylda Przepióra.

Bieszczadzka Spiżarnia mieści się w zabytkowej gorzelni, w wiosce Długie koło Sanoka na Podkarpaciu. Wytwórnia specjalizuje się w produkcji olejów metodą tłoczenia na zimno. Jest to metoda wyłącznie mechanicznego uzyskiwania oleju z nasion, bez chemii i ingerencji ciepła. Dzięki temu procesowi powstaje olej w 100 procentach oddający bogactwo witamin, minerałów i cennych kwasów tłuszczowych omega-3 zawartych w ziarnach, z których powstają oleje. Tłocznia prowadzi dwie linie produkcyjne olejów jadalnych: dla ludzi i zwierząt domowych takich jak pies i kot.

Choć wytwórnia działa dopiero od połowy 2017 roku jej właścicielki - Anna Książek i Katarzyna Zając mają kilkunastoletnie doświadczenie w branży. W swojej działalności postawiły na jakość produktów, które mają być przede wszystkim zdrowe i smaczne. Zarówno surowce, jak i produkty Bieszczadzkiej Spiżarni posiadają wszystkie niezbędne atesty. Ta młoda firma zdążyła już uzyskać tytuł Laureata Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Województwa Podkarpackiego. Oleje tłoczone są z 7 rodzajów nasion: słonecznika, rzepaku, ostropestu, lnu, konopi, czarnuszki czy dyni. Produkty można kupić na miejscu, a także przez stronę internetową [http://bieszczadzkaspizarnia.pl] oraz w kilku punktach sprzedaży w Polsce. Oprócz olejów Bieszczadzka Spiżarnia sprzedaje wysokiej jakości nasiona wybranych roślin, pakowane na miejscu.

Pożyczka Fundacji Wspomagania Wsi została wykorzystana na wyposażenia tłoczni m.in. zakup chłodni, butelek, beczek oraz regałów.

Właścicielki chcą rozszerzyć możliwości sprzedaży produktów o nowe miejsca w Polsce, a także wzbogacić ofertę o inne produkty - typowe dla dawnych, babcinych spiżarni.

Bieszczadzka Spiżarnia
Długie, ul. Sanocka 123
38-530 Zarszyn
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
http://bieszczadzkaspizarnia.pl

***

JERZY PECKA – FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA „NAOMI”

2

Pan Jerzy Pecka działalność handlową prowadzi od 2000 roku. Jego firma zajmuje się sprzedażą kosmetyków, artykułów chemicznych i higienicznych. Działalność prowadzi w sześciu sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym. Zatrudnia ośmiu pracowników. Pożyczkę Fundacji Wspomagania Wsi wykorzystał na modernizację sklepów w Lesku i Brzozowie, oraz na zakup samochodu dostawczego. Pomimo dużej konkurencji na rynku, dobrze sobie radzi dzięki współpracy w ramach sieci handlowej„Drogerie polskie”.

Jerzy Pecka – Firma Handlowo – Usługowa „NAOMI”
38-600 Lesko, Rynek 5
www.drogeriepolskie.pl

***

MARCIN SZCZEPAŃSKI – MOTGAR

3

Pan Marcin świadczy usługi związane z organizacją imprez okolicznościowych takich jak: pikniki, zloty motocyklowe, zawody sportowo – rekreacyjne, imprezy turystyczne, integracyjne i szkolenia. Jego firma na rynku działa od stycznia 2017 roku. Aktualnie zamierza rozszerzyć działalność o usługi kateringowe na bazie restauracji prowadzonej przez żonę w Myczkowcach. Pożyczkę Fundacji Wspomagania Wsi zamierza przeznaczyć na prace związane z uruchomieniem punktu obsługi kateringu i imprez. W ramach tego przedsięwzięcia zamierza zatrudnić jedną osobę.

MOTGAR - MARCIN SZCZEPAŃSKI
Myczkowce 98, 38-623 Uherce Mineralne
Tel. 514 789 715

***

JOANNA KUZŁO – KWIACIARNIA MAGNOLIA

4

Pani Joanna kwiaciarnię prowadzi od 1992 roku. Zajmuje się sprzedażą kwiatów, roślin i upominków. Posiada własny lokal handlowy w centrum Leska. Zatrudnia jednego pracownika. Pożyczkę Fundacji Wspomagania Wsi przeznaczy na modernizację i remont lokalu handlowego oraz zakup nowego wyposażenia. Inwestycja ta poprawi estetykę i funkcjonalność kwiaciarni.

JOANNA KUZŁO – KWIACIARNIA MAGNOLIA
38-600 Lesko, ulica Krasickich 4

***

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zobacz również:

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 1

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 2

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 3

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 4

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 5

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 6

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 7

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx