Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ruszył konkurs dla urzędów ogłoszony w ramach ogólnopolskiego programu płatności bezgotówkowych w administracji publicznej

 

Do końca grudnia br. urzędy uczestniczące w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej mogą zgłaszać swój akces do konkursu organizowanego przez KIR pod hasłem „Warto bezgotówkowo”. Celem konkursu jest wspieranie wizerunku urzędu jako miejsca udostępniającego nowoczesne formy płatności. Zwycięskie urzędy wyposażą wybrane przez siebie jednostki edukacyjne w nowoczesny sprzęt cyfrowy. Organizatorem konkursu jest KIR, honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju.

 

Ogólnopolski Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i KIR, realizowany jest już od ośmiu miesięcy. Program zakłada bezpłatne wyposażenie urzędów wszystkich szczebli – wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin, starostw powiatowych w terminale POS i usługę WebPOS Paybynet. Liczba jednostek akceptujących płatności kartą lub telefonem stale rośnie. Do tej pory do Programu zgłosiło się ponad 1100 urzędów.

– Popularyzacja płatności bezgotówkowych to korzyść zarówno dla klientów, jak i urzędów. Chcemy promować tę ideę. Dlatego aby zachęcić do włączenia się do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej,KIR ogłosił konkurs skierowany do urzędów.Chcemy zaangażować zarówno urzędy, jak i obywateli we wspólne promowanie bezgotówkowych płatności – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR.

W konkursie może wziąć udział każdy urząd, który przed 1 kwietnia 2017 r. nie akceptował płatności bezgotówkowych wykonywanych za pomocą terminali POS oraz WebPOS Paybynet (z wyłączeniem urzędów biorących udział w pilotażu), a także do końca grudnia br. podpisze umowę w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Urzędy mogą się zgłaszać do konkursu na stronie www.kir.pl/program do 31 grudnia. Wystarczy wypełnić formularz. Konkurs potrwa od stycznia 2018 r. do końca marca 2018 r.

Zgodnie z zasadami konkursu pięć zwycięskich urzędów wyposaży wskazane przez siebie jednostki edukacyjne działające na terenie gminy, powiatu etc. w jeden z sześciu nowoczesnych pakietów cyfrowych. Zwyciężą urzędy z największym wskaźnikiem udziału płatności zrealizowanych w terminalach POS i WebPOS Paybynet w ogólnej liczbie transakcji wykonanych na rzecz urzędu (gotówkowych i bezgotówkowych), dokonanych w urzędzie w I kwartale 2018 r.

Więcej informacji o Programie na stronie www.kir.pl/program oraz www.mr.gov.pl/bezgotowka.

***

KIR, powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce, obchodzi w 2017 r. 25. rocznicę działalności operacyjnej. Jesteśmy kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewniamy niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Za pośrednictwem prowadzonych przez KIR systemów rozliczeniowych Elixir, Express Elixir i Euro Elixir, obsługujących standardowe i natychmiastowe przelewy międzybankowe w złotych oraz krajowe i transgraniczne przelewy w euro, przetwarzanych jest ponad 1,7 mld transakcji rocznie. System Elixir jest uznawany przez Narodowy Bank Polski za system płatności systemowo ważny (Systemically Important Payment System, SIPS), co potwierdza jego znaczenie dla funkcjonowania polskiej bankowości i sprawnego obiegu informacji płatniczych. System Express Elixir, umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych, w tym przelewów na numer telefonu, został wdrożony przez KIR jako jedno
z pierwszych takich rozwiązań na świecie. Jako SWIFT Service Bureau, zapewniamy także dostęp do globalnej sieci SWIFTNet.

Jednym z najnowszych produktów wdrożonych przez KIR jest lokalny system rozliczeń płatności kartowych Inkart, służący do obsługi transakcji kartowych w punktach usługowo-handlowych, bankomatach oraz innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie kraju, przy użyciu kart płatniczych wydanych przez banki prowadzące działalność w Polsce. Umożliwiając bezpieczną i szybką komunikację on-line pomiędzy bankami a innymi podmiotami uprawnionymi do uzyskiwania informacji objętych tajemnicą bankową, KIR udostępnia system Ognivo, który pozwala m.in. na przenoszenie rachunków między bankami, pozyskiwanie raportów w ramach Centralnej informacji o rachunkach
i elektronizację zajęć wierzytelności z rachunku dłużnika. Paybynet jest systemem do realizacji bezpośrednich
i gwarantowanych płatności internetowych za transakcje dokonywane w e-commerce. System wykorzystywany jest także w jednostkach administracji publicznej, również jako aplikacja WebPOS na urządzenia mobilne. W ofercie KIR znajdują się także rozwiązania mające na celu wspieranie rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Polsce - m.in. podpis elektroniczny Szafir oraz Invoobill – usługa typu EBPP (elektroniczna prezentacja i płatność rachunków), działająca w oparciu o kanały bankowości elektronicznej.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.

Więcej informacji: www.kir.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx