Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania Wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, kujawsko pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

***

Tadeusz Hanejko – Ceramiczno Rzeźbiarska Pracownia Projektowa „Q CERAMICE”

1

Pan Tadeusz Hanejko jest dyplomowanym artystą rzeźbiarzem. Swoje zdolności artystyczne wykorzystuje w codziennej pracy prowadząc pracownię ceramiczną od 2010 roku. Zajmuje się wzornictwem i produkcją unikalnych, jednostkowych wyrobów sanitarnych – umywalek, misek toaletowych, sedesów, desek sedesowych. Wykonuje również rzeźby historycznych postaci na zamówienie różnych instytucji. Z pożyczki FWW korzysta drugi raz. Wcześniej zakupił kopiarko- frezarkę – do wykonywania modeli. Ostatnią pożyczkę wykorzystał na modernizację pracowni.

Ceramiczno Rzeźbiarska Pracownia Projektowa „Q CERAMICE” Tadeusz Hanejko
Ubieszyn 80, gmina Tryńcza, powiat przeworski, woj. podkarpackie.

Tel. 501 251 747
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

Karol Maruszak – FIT CLUB

2

Pan Karol prowadzi w Leżajsku siłownię i fitness club od 2015 roku. Jest profesjonalnym trenerem. Swoją działalność rozpoczął od dokładnego rozpoznania rynku. Okazało się, że na takie usługi jest duże zainteresowanie pośród różnych grup wiekowych. Klientami klubu są zarówno mieszkańcy miasta jak i okolicznych miejscowości. Do dyspozycji gości jest szatnia z węzłem sanitarnym, siłownia, sala do zajęć fitness. Dodatkowo pan Karol prowadzi sklepik z suplementami diety i odżywkami. Pożyczkę przeznaczył na zakup samochodu niezbędnego do prowadzenia działalności, suplementów i sprzętu.

FIT CLUB Karol Maruszak
Leżajsk
ul. Marii Curie Skłodowskiej 4c
Tel. 608 622 733
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

Alina Becla – PPH-U „AWB Alina Becla”

4

Firma pani Aliny zajmuje się produkcją i sprzedażą suszonych owoców i warzyw od 1993 roku. W ofercie są suszone śliwki, jabłka, morele, buraki, marchew a także herbatki owocowe. Jest to firma rodzinna. Rodzice pani Aliny prowadzili wcześniej gospodarstwo, sadowniczo – ogrodnicze, które po nich przejęła. W firmie zatrudnionych jest 8 osób. Surowce pozyskuje z własnej uprawy, jak również od lokalnych producentów. Swoje produkty sprzedaje pod marką AWB promując je na lokalnych i krajowych wystawach i targach branżowych. Sprzedaży dokonuje poprzez serwis Allegro, jak i własny sklep internetowy. Działalność pani Aliny dynamicznie się rozwija. Z pożyczki korzysta już piąty raz. Tym razem planuje zakupić młynek do rozdrabniania owoców.

PPH-U „AWB Alina Becla”
Handzlówka 3a
gmina Łańcut, powiat łańcucki
tel. 509 603 409
www: www.becla.pl
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

Mariusz Torbiński – Zakład Usług Leśnych

3

Pan Mariusz prowadzi działalność od roku 2010. Jego firma świadczy usługi leśne na rzecz lokalnych nadleśnictw. Aktualnie wykonuje zlecenia dla Nadleśnictwa Lutowiska. Oferowane usługi; pozyskiwanie, zrywka drewna, pielęgnacyjne prace hodowlane w szkółkach leśnych, przygotowanie szlaków zrywkowych. Pożyczkę wykorzysta na zakup ciągnika, który będzie bardziej wydajny i ekonomiczny od dotychczas posiadanego.

Zakład Usług Leśnych Mariusz Torbiński
Lutowiska 25
Gmina Lutowiska, powiat bieszczadzki
Tel: 725 846 529

***

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami

Zobacz również:

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 1

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 2

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 3

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 4

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 5

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 6

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx