Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w projekcie „Kulturalnie o finansach”

Fundacja Innowacja i Wiedza serdecznie zaprasza Dyrektorów i pracowników Domów Kultury, do udziału w bezpłatnym projekcie, którego celem jest wzmacnianie zachowań w zakresie lepszego zarządzania finansami i rozsądnego korzystania z usług finansowych wśród mieszkańców miejscowości do 20 tyś.

O PROJEKCIE:

Projekt „Kulturalnie o finansach” to pierwszy  w Polsce, innowacyjny projekt przeznaczony dla kadry Domów Kultury, który został wybrany w konkursie na innowacje społeczne w zakresie kształcenia dorosłych. Udział pracowników Domów Kultury polega na ich zaangażowaniu w  przekazywanie wiedzy z finansów osobistych lokalnej społeczności .  W ramach projektu pracownicy Domu Kultury będą uczestniczyli w kursach on-line, podczas których zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu edukacji finansowej, którą będą mogli w dowolnej formie wykorzystać w ramach oferty Domów Kultury i przekazać ją mieszkańcom. Kurs będzie dostępny od 4 wrzesnia 2017 na dedykowanej stronie www i  będzie składał się z 8 rozdziałów:

1.    Budżet domowy, miej to z głowy!
2.    Produkty Finansowe, Klęska urodzaju.
3.    Najpierw zapłać sobie!
4.    Kredyty - nigdy nie pracuj na wczorajszy chleb!
5.    Jak wyjść z zadłużenia – efekt kuli śnieżnej.
6.    Emerytura czeka każdego.
7.    Kredyty hipoteczne- jak to działa?
8.    Finanse osobiste. Ważne. Bardzo ważne.

DLACZEGO DOMY KULTURY?

Obecnie mieszkańcy małych miejscowości mają niewielki dostęp do bezpłatnej wiedzy z edukacji finansowej, oferowanej w prosty i przystępny sposób. Zarządzanie swoim budżetem, wychodzenie z zadłużenia czy rozsądne pożyczanie, to tylko niektóre z bardzo ważnych obszarów wiedzy, która jest niezbędna dla każdego dorosłego i stanowi o komforcie i jakości życia.  Pracownicy Domów Kultury mają największe szanse dotarcia do przedstawicieli lokalnych społeczności oraz największą świadomość i znajomość ich potrzeb. Dzięki udziałowi w projekcie, uzyskają oni nowe kompetencje Edukatorów Finansowych i będą mogli udzielać konsultacji, prowadzić warsztaty, lub przekazywać tę wiedzę w innej dowolnej formie. W ramach kursu dostarczone będą gotowe materiały edukacyjne do wykorzystania w pracy z mieszkańcami.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W PROJEKCIE:

1.    Bezpłatne przeszkolenie pracowników w zakresie wiedzy z finansów osobistych.
2.    Uzyskanie dyplomu „Edukatora Finansowego” przez pracownika Domu Kultury.
3.    Gotowa propozycja nowych, atrakcyjnych zajęć w Domach Kultury.
4.    Poszerzenie oferty domów kultury o dodatkowy kurs.
5.    Wyposażenie pracowników domów kultur w umiejętność uczenia dorosłych.
6.    Promocja domów kultury poprzez publikacje treści w sieci i działania stacjonarne.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO UDZIAŁU W PROJEKCIE?

Dyrektorów i pracowników Domów Kultury zainteresowanych udziałem w projekcie serdecznie zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Jaszczuk

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: +48 501 317 213.

Realizatorem projektu jest Fundacja Innowacja i Wiedza: www.fiiw.pl

1f

2f

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx