Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na konferencję dla nauczycieli: Edukacja ekonomiczna a społeczeństwo obywatelskie

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dla nauczycieli historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

25 maja 2017r. (czwartek) godz. 10.00-17.00

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek główny, aula VII (3. piętro) al. Niepodległości 162

Forum Obywatelskiego Rozwoju wraz z Bankiem Zachodnim WBK mają przyjemność zaprosić nauczycieli na kolejne spotkanie z ekonomistami oraz specjalistami w dziedzinie innowacyjnego nauczania ekonomii w szkołach.

Konferencje, które odbyły się w poprzednich latach: „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach”, „Edukacja ekonomiczna w XXI wieku” oraz „Po co nam ta ekonomia? – czyli jak skutecznie jej uczyć”, cieszyły się dużym zainteresowaniem m.in. nauczycieli, dyrektorów szkół i metodyków. Wierzymy, że tegoroczne wydarzenie pozwoli na spotkanie i dyskusję w szerokim gronie na temat społeczeństwa obywatelskiego, edukacji oraz nauczania ekonomii.

Ze względu na przystępną treść oraz różnorodne ćwiczenia, opracowane przez nas materiały cieszą się rosnącą popularnością oraz uznaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Współpracujący z nami metodycy dołożyli wszelkich starań, aby przedstawiane na lekcjach zagadnienia społeczno-gospodarcze interesowały, a na pewno nie były nudne.

Tegoroczna konferencja składać się będzie z trzech paneli tematycznych. Rozpoczniemy od panelu dyskusyjnego „Nauczanie ekonomii a postawa obywatelska”. Debata będzie miała na celu zmierzenie się z pytaniem „Jaki jest związek między ekonomią a świadomością obywatelską?”. Każdy z ekspertów przedstawi spostrzeżenia związane z nauczaniem ekonomii oraz zaprezentuje rekomendacje. Ekspertami panelu będą: Marek Tatała, ekonomista FOR, Sylwia Żmijewska-Kwiręg, Centrum Edukacji Obywatelskiej, dr Aneta Waszkiewicz, wykładowczyni w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Podczas panelu: „Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej – współpraca na rzecz wzrostu świadomości ekonomicznej” panie Iwona Brożyna i Iwona Wojciechowska z 1. oddziału Banku Zachodniego WBK w Świdnicy opowiedzą o nowej formie edukacji i aktywizacji uczniów, jaka powstała w tym mieście. Zaprezentują także efekty współpracy ze szkołami w zakresie edukacji ekonomicznej z wykorzystaniem „Komiksów ekonomicznych” FOR.

Ostatnią częścią konferencji będzie panel dyskusyjny pt. „Wyzwania w nauczaniu ekonomii”. Mikołaj Pisarski, KoLiber, dr Katarzyna Mikołajczyk, Akademia Młodego Ekonomisty SGH, dr Dariusz Danilewicz, wykładowca SGH zaprezentują efekty swojej pracy naukowej, dydaktycznej oraz przedstawią nauczycielom rekomendacje dotyczące nauczania ekonomii na różnych poziomach edukacji. W tym panelu nauczyciele dowiedzą się, z jakimi wyzwaniami mogą się spotkać i jak mogą sobie z nimi radzić. Po każdym z paneli przewidziana jest dyskusja.

Zwieńczeniem konferencji będzie wykład prof. Leszka Balcerowicza.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 maja 2017r.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie 2 antologie VIII edycji komiksów ekonomicznych, do których dołączone są płyty ze scenariuszami lekcji oraz książkę „Możesz być bogaty, czyli jak Szwajcarzy osiągnęli sukces gospodarczy“ Wolfganga Koydla. Uczestnicy otrzymają również zaświadczenie o udziale w konferencji.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.for.org.pl

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Konferencja jest częścią VIII edycji projektu edukacyjnego „Komiksy Ekonomiczne” (organizowanego przez FOR). Celem projektu jest propagowanie edukacji ekonomicznej oraz zwiększanie świadomości obywatelskiej wśród uczniów gimnazjów i liceów. Na podstawie nadesłanych prac w konkursie na komiks ekonomiczny FOR wydaje specjalny album zawierający wybrane komiksy ekonomiczne wraz ze scenariuszami lekcji dla nauczycieli, które można zamawiać poprzez formularz na stronie: www.for.org.pl Godzina

Panel

Prelegenci

9.00-10.00

Rejestracja uczestników

10.00-10.20

Wystąpienie prezes FOR Agaty Stremeckiej oraz JM rektora SGH prof. Marka Rockiego

 Agata Stremecka, prezes FOR

 Marek Rocki, rektor SGH, senator RP

10.20-12.00

I panel: Nauczanie ekonomii a postawa obywatelska

 Marek Tatała, ekonomista FOR

 dr Aneta Waszkiewicz, wykładowczyni SGH

 Sylwia Żmijewska – Kwiręg, Centrum Edukacji Obywatelskiej

12.00-12.20

I przerwa kawowa

12.20-14.00

II panel: Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej – współpraca na rzecz wzrostu świadomości ekonomicznej

 Iwona Wojciechowska, dyrektor 1. oddziału BZWBK w Świdnicy

 Iwona Brożyna, kierownik obsługi klientów, 1 oddział BZWBK w Świdnicy

14.00-14.40

Przerwa obiadowa

14.40-16.10

III panel: Wyzwania w nauczaniu ekonomii

 dr Katarzyna Mikołajczyk, Akademia Młodego Ekonomisty SGH

 Mikołaj Pisarski, prezes KoLibra

 dr Dariusz Danilewicz, wykładowca SGH

16.10-16.30

II przerwa kawowa

16.30-17.00

Wykład podsumowujący

 prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady FOR, ekonomista, były wicepremier i minister finansów


Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx