Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak wrócić na rynek po przerwie?

Powrót firmy na rynek następuje po okresie zawieszenia działalności lub w wyniku ponownego zarejestrowania zamkniętej firmy. Formalnie ponowne uruchomienie firmy podobne jest do zakładania nowego przedsięwzięcia i opiera się o złożenie wniosku do CEIDG. Praktycznie jednak jest łatwiejsze – powracający przedsiębiorca ma większą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu biznesu.

Ponowne otwarcie firmy po jej zamknięciu oznacza ponowne zarejestrowanie w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Firmę można zarejestrować w „jednym okienku” tak jak przy pierwszej rejestracji firmy (więcej o zakładaniu działalności gospodarczej znajduje się tutaj: www.edufin.pl) i nadać jej poprzednią nazwę (o ile nie została zajęta w okresie kiedy nasza firma była wykreślona z CEIDG). Składając wniosek do CEIDG należy podać numer REGON, nadany przy rejestrowaniu firmy po raz pierwszy. Niestety, przedsiębiorca drugi raz wchodzący ze swoją firmą na rynek nie może skorzystać z preferencyjnego „małego ZUSu”.

CZYTAJ DALEJ

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx