Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym"

Czy wiesz, jak racjonalnie zarządzać swoimi finansami? Jesteś mistrzem debaty i umiesz bronić swojego zdania? Kręcisz świetne filmy? Sprawdź się! Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym".

22 listopada 2016 r. ruszyła rejestracja do Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym", realizowanego w ramach programu „Moje finanse”.

Celem konkursu jest wzrost poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej oraz poziomu umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie racjonalnego zarządzania finansami.

Konkurs składa się z III etapów. Pierwszy etap – szkolny - zakłada sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie finansów. Uczniowie otrzymują zestaw informacji i zadań, które ułatwią im przygotowanie się do konkursu. W grudniu br. uczniowie napiszą test, który pozwoli na wyłonienie 3-osobowych drużyn. W styczniu 2017 r. zespoły przystąpią do rozwiązywania studiów przypadku. Dwadzieścia najlepszych zespołów awansuje do kolejnego etapu.

W II etapie konkursu uczniowie mają za zadanie nakręcić film na zaproponowany temat, umieścić go na stronie internetowej i zmobilizować internautów do głosowania na ich projekt. W tym etapie nacisk położony jest na rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości oraz posługiwanie się technikami informatycznymi. Osiem najlepszych zespołów zostanie zakwalifikowanych do finału.

W finałowym etapie konkursu uczniowie rozwiążą interaktywny test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z zakresu finansów. Zespoły uczniowskie wezmą udział w debatach, których celem jest obrona lub negacja postawionej tezy z zakresu edukacji finansowej. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się w debacie finałowej.

Po więcej szczegółów zapraszamy na: http://www.moje-finanse.junior.org.pl/.

Źródło: http://www.junior.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx