Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania Wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim i kujawsko pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

***

Aneta i Daniel Gorczyca – Firma „ELITE-BIŻUTERIA”

1

Firma zajmuje się wyrobem i sprzedażą sztucznej biżuterii. Na rynku działa od 2013 roku.

Początkowo sprzedaż odbywała się głównie przez Internet. Z czasem pan Daniel zaczął oferować produkty, rozwożąc je po różnych obiektach, co spowodowało wzrost obrotów.

Determinacja, osobiste zainteresowanie branżą i chęć kształcenia, m.in. kurs tworzenia biżuterii w prywatnej szkole projektowania i wyrobu biżuterii w Warszawie, powodują sukcesywny rozwój firmy.

Państwo Gorczyca zamierzają rozwijać swoją firmę poprzez wybudowanie profesjonalnej małej pracowni, w skład której wejdzie odlewnia metali szlachetnych. To tam będzie się odbywała produkcja biżuterii. Dotychczas produkcja odbywała się w mniej komfortowych warunkach. To w krótkim czasie ulegnie zmianie.

Pożyczka zostanie przeznaczona na zakup samochodu dostawczego, niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej i na zakup materiałów do produkcji biżuterii.

Firma „ELITE-BIŻUTERIA” - Aneta i Daniel Gorczyca
37-400 Nisko
ul. Tysiąclecia 22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tel. 721 671 292

***

„Eksport- Import pojazdów użytkowych” - Grzegorz Rękas

2

Pan Grzegorz w branży samochodowej działa od 2013 roku. Wcześniej, prowadził firmę transportową, ale po powodzi 2010 roku zmuszony był do jej zamknięcia i wyjazdu zarobkowego poza granice kraju. Pracował w Europie Zachodniej i USA w warsztatach samochodowych. Po powrocie ponownie rozpoczął działalność gospodarczą. Jego firma zajmuje się skupem, remontami i sprzedażą używanych samochodów.

Swoją działalność pan Grzegorz zamierza rozszerzyć o konserwację i mycie pojazdów. Chce uzyskać również licencję demontażu pojazdów złomowanych.

Pan Grzegorz z pożyczki Fundacji Wspomagania Wsi korzysta już kolejny raz.

Pożyczkę przeznaczy na zakup urządzeń do wyposażenia warsztatu samochodowego, oraz na zakup pojazdów do remontu.

„Eksport- Import pojazdów użytkowych” - Grzegorz Rękas
39-432 Gorzyce
Trześń ul. Kościelna 63
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tel. 796 87 16 94

***

F.H.U. TELMIX Alicja Ziemirowska

3

Pani Alicja wraz z synem prowadzi firmę rodzinną, która zajmuje się sprzedażą i serwisem sprzętu telekomunikacyjnego: telefonów, smartfonów i tabletów, do których oferuje również części zamienne i akcesoria.

Sklep mieści się w centrum miejscowości Nowa Sarzyna w dużym pawilonie handlowym.

Pożyczka została przeznaczona na zakup wyposażenia punktu handlowego i zakup towaru.

F.H.U. TELMIX Alicja Ziemirowska
37-310 Nowa Sarzyna
ul. Azalii Pontyńskiej 2
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tel. 607 084 535

***

Zegarmistrzostwo Kazimierz Bajda

4

Pan Kazimierz świadczy usługi zegarmistrzowskie od 1990 roku w Ropczycach przy ulicy Mickiewicza 3, w centrum miasta. Jest to jedyny zakład tego typu w okolicy..

Oprócz usług prowadzi również sprzedaż zegarków, baterii, pasków oraz akcesoriów zegarmistrzowskich.

Pan Kazimierz z pożyczki Fundacji Wspomagania Wsi korzysta już kolejny raz.

Tym razem przeznaczy ją na zakup wyposażenia pracowni oraz materiałów i usług do modernizacji zakładu, którego infrastruktura wodno-kanalizacyjna wymaga naprawy po powodzi.

Zegarmistrzostwo Kazimierz Bajda
39-100 Ropczyce
ul. Mickiewicza 3

 

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

 

***

Zobacz również:

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 1

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 2

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 3

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx