Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w konkursie "Inwestujemy u siebie"

Co to jest Plan Inwestycyjny? Jak zwiększyć konkurencyjność Europy? Jakie innowacyjne rozwiązania pomogą w tworzeniu nowych miejsc pracy? Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz całe społeczności szkolne do udziału konkursie "Inwestujemy u siebie". Stwórzcie projekt, który warto zrealizować by zmienić na lepsze Wasz kawałek Europy. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody - tablety i smartfony. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 grudnia.

Nawiążcie współpracę z wybraną firmą lokalną i wspólnie zastanówcie się, jak inwestując w innowacje stworzyć nowe miejsca pracy. Następnie nakręćcie film zachęcający inwestorów do finansowego wsparcia Waszego projektu. Pokażcie fakty, perspektywy przyszłego zysku (nie tylko finansowego, ale opowiedzcie też o rozwoju regiony, społeczności, nowej branży). Pokażcie jak Wasz projekt pobudzi gospodarkę w skali mikro, aby pozyskać inwestorów dla swoich działań.

Dla kogo?

Do konkursu mogą zgłosić się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Biorą w nim udział trzyosobowe zespoły pod opieką dorosłego opiekuna. Zadaniem uczniów jest przygotowanie i przekazanie - zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi - pracy konkursowej, w której przedstawią własny pomysł na to, jak poprzez inwestycje w innowacyjne rozwiązania stworzyć nowe miejsca pracy w firmie działającej na wybranym lokalnym rynku.

Uczniowie i uczennice:

•  przygotują zespołowo pracę konkursową zgodnie z wytycznymi w regulaminie oraz umieszczą ją wraz z odpowiednim opisem we wskazanym serwisie internetowym;

•  wypełnią specjalnie przygotowany formularz: umieszczą link do przygotowanej pracy w formularzu oraz opis projektu i jego realizacji zadania według określonych przez Organizatora kryteriów.

W ramach przygotowania do konkursu uczniowie i uczennice uczestniczą w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli na podstawie zaproponowanego przez CEO zestawu materiałów edukacyjnych w celu zrozumienia tematyki konkursu.

Uczniowie będą mieli także możliwość udziału w webinarium (konferencji online) z ekspertem, który podczas warsztatu odpowie na pytania i przybliży różne ekonomiczne zagadnienia związane z zadaniem konkursowym.

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was krótki słowniczek pojęć konkursowych dostępny poniżej.

Zapraszamy również do konsultacji projektów z ekspertami. Jeśli macie wątpliwości dotyczące pracy konkursowej piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszystkie materiały edukacyjne oraz informacje o webinariach pojawią się na stronach:

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://ec.europa.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx