Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim i kujawsko pomorskim. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

***

Leszek Krępa – Firma Handlowo – Usługowa „SZOGUN”

krepa leszek

Firma zajmuje się skupem antyków i staroci oraz ich sprzedażą poprzez aukcje internetowe. Niejednokrotnie zakupione przedmioty wymagają odpowiedniego przygotowania do sprzedaży, czyli odnowienia.

Pan Leszek wyszukuje różnego rodzaju stare przedmioty użytkowe na targach staroci i giełdach rzeczy używanych oraz poprzez ogłoszenia w internecie i prasie lokalnej. Rynek takich przedmiotów cały czas się kurczy, ale popyt na nie ciągle rośnie.

Klientami firmy są odbiorcy indywidualni, lokalne muzea, teatry, szkoły.

Pożyczka zostanie przeznaczona na rozbudowę pomieszczenia magazynowego, w którym będzie odbywać się przygotowanie towarów do wysyłki, sprzedaż indywidualna, oraz skład przedmiotów gabarytowych, takich jak np. duże meble, pojazdy konne itp.

F.H.U. „SZOGUN” Leszek Krępa
39-331 Chorzelów
Chrząstów 21
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. 17 788 35 36

***

Bartłomiej Wójcik – GRYF-MET BARTŁOMIEJ WÓJCIK

img 4224zaja2

Pan Bartłomiej wcześniej pracował w firmie produkującej kotły C.O. Wykorzystując zdobytą wiedzę i swoje zasoby lokalowe postanowił rozpocząć własną działalność gospodarczą w tej branży. Samodzielną produkcję prowadzi od stycznia 2016 roku. Obecnie otrzymuje coraz więcej zleceń, z czego wynika potrzeba rozbudowy zakładu i konieczność zatrudnienia pracownika.

Kotły produkowane przez zakład pana Bartłomieja spełniają oczekiwania rynku- są nowoczesne, wyposażone w podajnik opału i pełną automatykę. Maksymalna moc produkowanych kotłów to 40 KW, co pozwala ogrzać powierzchnię do 400 m2.

Pan Bartłomiej pożyczkę przeznaczy na rozbudowę zakładu i zakup materiału na ogrodzenie siedziby firmy.

GRYF-MET BARTŁOMIEJ WÓJCIK
39-120 Sędziszów Małopolski
Krzywa 173/1
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tel: 17 745 55 88
Kom: 694 589 829

***

Dariusz Być – F.H.U. BYĆ MEBLE

img 4234zaja2

Pan Dariusz wcześniej wykonywał usługi projektowe dla firmy produkujących meble, której był udziałowcem. Od grudnia 2013 roku postanowił rozpocząć własną działalność gospodarczą – projektowanie i produkcję mebli kuchennych, łazienkowych i pokojowych.

Własny biznes prowadzi w wynajmowanej hali produkcyjnej. Pożyczkę zamierza przeznaczyć na zakup profesjonalnej okleiniarki do płyt meblowych. Inwestycja ta obniży koszty produkcji oraz rozszerzy działalność o dodatkową usługę. Rozszerzenie działalności spowoduje rozwój firmy, który pozwoli na zatrudnienie dodatkowego pracownika.

F.H.U. BYĆ MEBLE
38-500 Sanok
ul. II Armii Wojska Polskiego 31
kom. 661 210 976
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
http://www.byc.sanok.pl

***

Henryk Rostocki

rostecki

Pan Henryk prowadzi firmę świadczącą usługi leśne. Firma istnieje już od 20 lat. Usługi wykonuje głównie na rzecz Lasów Państwowych. Aktualnie zatrudnia trzech pracowników.

Pan Henryk o pożyczkę do Fundacji wystąpił już po raz trzeci. Tym razem pieniądze przeznaczy na zakup busa niezbędnego do przewozu pracowników i sprzętu, jak również na modernizację użytkowanych ciągników leśnych. Wcześniejsze pożyczki przeznaczył na zakup narzędzi i wyposażenie firmy.

Henryk Rostocki
38-623 Uherce Mineralne
Uherce Mineralne 235

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

***

Zobacz również:

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 1

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 2

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx