Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim i kujawsko pomorskim. pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Pożyczki udzielane są na przedsięwzięcia usługowe, handlowe i produkcyjne. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się między innymi: warsztaty, pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne formy działalności gospodarczej.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

***

Krystian Kycia – firma Multidach w Leżajsku

 dsc8214zajamidi

Wspólnie z bratem prowadzi firmę handlującą pokryciami dachowymi. Handel uzupełniają profesjonalnym doradztwem i usługami mierniczymi.

Niektóre z ich produktów charakteryzują się trwałością nawet do 50 lat. Dzięki pożyczce uzyskanej z Fundacji Wspomagania Wsi kupili sprzęt biurowy, samochód i towar do sklepu. Plany na przyszłość? Pilna potrzeba budowy dobrej strony internetowej oraz większa powierzchnia sklepowo magazynowa umożliwiająca stałą ekspozycję.

Multidach
Leżajsk ul. Plac Dworcowy 1
tel. 17 242 75 45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

***

Maciej Więcław – NOV-OPTIC ZAKŁAD OPTYCZNY w Leżajsku

 dsc8245zajamidi

Traktuje pożyczki jako niezbędne źródło finansowania zmian na lepsze. Z pożyczek Fundacji korzysta już po raz trzeci. Tym razem zmodernizował salon optyczny. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie usług optycznych o podstawowe badania okulistyczne.

- Konkurencja w Leżajsku jest, ale da się z nią żyć – mówi pan Maciej. Znaczny wzrost sprzedaży obserwuje w okolicach wszelkich świąt, kiedy przyjeżdżają rodziny z zagranicy. Usługi optyczne i okulistyczne są w Polsce dużo tańsze niż w Europie Zachodniej czy USA.

NOV-OPTIC ZAKŁAD OPTYCZNY
ul. Mickiewicza 14
37-300 Leżajsk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

***

Kamil Lorenc – zakład fotograficzny w Białobrzegach

 dsc8316zajamidi

Po skończeniu szkoły poligraficznej 10 lat temu rozpoczął pracę na własny rachunek. Krótko pracował w zakładzie fotograficznym w Przemyślu, gdzie podpatrzył tajniki prowadzenia firmy a także zdobył praktykę. Obecnie w Białobrzegach prowadzi samodzielnie zakład fotograficzny uzupełniając tę usługę o sprzedaż artykułów papierniczych.

Zatrudnia na stałe jednego pracownika. Realizuje też zamówienia na sesje zdjęciowe, śluby, chrzty, komunie i inne uroczystości. Na razie w Białobrzegach nie ma konkurencji, ale Pan Kamil wie, ze musi być czujny i stale myśleć o uatrakcyjnianiu swojej oferty.

STUDIO FOTOGRAFII NEGATYW
37-114 Białobrzegi 2c
www.studionegatyw.pl
studio_negatyw@wppl

***

Edward Kochmański – usługi transportowe, handel artykułami przemysłowymi

 dsc8408zajamidi

Jak sam mówi, zaczął prowadzić własną firmę od „zera”. Był „goły i wesoły”. Aby zarobić na chleb, wyjechał do Grecji, gdzie pracował przy cięciu marmuru. Zdobył doświadczenie i trochę zarobił. Wrócił do kraju i zaczął działać. Teraz ma 2 ciężarówki, które dowożą materiał budowlany i węgiel do kontrahentów.

Uważa, że bez pożyczek nie ma rozwoju. Nie boi się pożyczania. Od 9 lat prowadzi własną, rodzinną firmę.

Przedsiębiorstwo "Usługi Transportowe Handel Artykułami Przemysłowymi Edward Kochmański"
Markowa 1212,
37-120 Markowa

***

Mariusz Karakuła, Paweł Jawor – Piezzeria BOSTON S.c.

W Przeworsku w wynajętym lokalu odsuniętym trochę od Centrum mieści się przytulna pizzeria pachnąca świeżym ciastem. Prowadzą ją dwaj młodzi panowie, Mariusz i Paweł. Produkują pizze i sprzedają je na miejscu oraz dowożą na telefon na terenie całego Przeworska. Pożyczkę z FWW przeznaczyli na modernizację pomieszczenia, w którym pracują.

 dsc8289zajamidi

Firma "Pizzeria Boston II S.C. Paweł Jawor Mariusz Karakuła"
tel. (16) 648-36-58
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

***

Zobacz również:

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi 1

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx