Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Galeria pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi

W cyklu Galeria Pożyczkobiorców Fundacji Wspomagania Wsi prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy dzięki programowi pożyczkowemu FWW rozwinęli swój biznes.

Fundacja Wspomagania wsi od 1997 roku wspiera przedsiębiorców z terenów wiejskich. W ciągu 18 lat Fundacja udzieliła ponad 17 000 pożyczek na łączną kwotę ponad 190 milionów złotych działając w województwach podkarpackim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim i kujawsko pomorskim. Ponad 40 % pożyczkobiorców zdecydowało się na wzięcie od nas kolejnej pożyczki.

W bieżącym roku Fundacja prowadzi programy pożyczkowe w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko–mazurskim. Średnia wysokość pożyczki to 27 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom rozwinęły się: pracownie krawieckie, firmy budowlane, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, biura prawno-podatkowe, sklepy i inne usługi.

Procedura uzyskania pożyczki nie jest skomplikowana. Lokalny doradca pożyczkowy, współpracujący z Fundacją jest na miejscu i pomaga w przygotowaniu wniosku o pożyczkę. Służy również pomocą w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości związanych z wykorzystaniem i z rozliczeniem pożyczki.

Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

Zapraszamy również do zapoznania się z historiami pożyczkobiorców.

Jako pierwszych prezentujemy pożyczkobiorców z województwa podkarpackiego.

***

Krystyna Zaleska - Firma Expres Druk

1

Od kilku lat wspólnie z pracownikiem prowadzi małą drukarnię. Obydwoje wcześniej pracowali w dużym zakładzie poligraficznym. Po jego upadku kupili część maszyn i przejęli część zleceń. Z takim kapitałem stanęli na „własnym gruncie”. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego skorzystali z pożyczki, dzięki której kupili lepszy sprzęt poligraficzny.

Jak mówi pani Krystyna - konkurencja jest bardzo duża, ale trzeba sobie jakoś radzić.

***

Edward Kosina – Firma Metkos

2

Kowalstwa nauczył go ojciec. Zarówno on jak i jego bracia kontynuują tradycje rodzinne. Do dzisiaj w jednym z budynków gospodarczych istnieje stare palenisko i tradycyjne urządzenia do kowalstwa.

Pan Edward po wielu latach kontynuuje zawód ojca. Zatrudnia obecnie 4 pracowników. Wykuwa bramy, ogrodzenia, balustrady, wykonuje konstrukcje stalowe. Skorzystał z możliwości, jakie dało wejście Polski do UE i ze środków pomocowych- kupił kabinę do malowania proszkowego.

Skorzystał również z pożyczki FWW kupując specjalistyczne urządzenia przydatne w nowoczesnym kowalstwie. Jak sam mów jego klientami są mieszkańcy okolicznych miejscowości.

***

Ewelina Dec- Firma Alette

4

Jest młoda i wykształcona, ale wybrany przez nią wcześniej zawód prawnika będzie chyba musiał jeszcze poczekać. Teraz pani Ewelina realizuje swoje marzenia projektując i szyjąc elegancką odzież damską.

Chciała utworzyć jedną z wielu firm krawieckich szyjąc modne, niedrogie ubrania, ale doradca pożyczkowy FWW poradził jej coś zupełnie innego: - „Szyj eleganckie stroje z drogich materiałów. Nie będą tanie, ale dzięki nim zyskasz renomę.”

Pani Ewelina posłuchała go i tak zrobiła. Dzisiaj projektuje dla gwiazd, prezenterów telewizyjnych i wszystkich kobiet, które chcą założyć coś niepowtarzalnego na specjalną okazję.

W 2013 roku pani Ewelina otrzymała Podkarpacką Nagrodę Mody w kategorii: Projektant Roku. Korzystając z pożyczki kupiła nowoczesne maszyny do szycia i samochód, bez którego nie mogłaby jeździć na pokazy mody czy do swoich klientek.

***

Grzegorz Różycki - Usługowy Zakład Szklarski

3

Pan Grzegorz prowadzi firmę kontynuując tradycje rodzinne. Ojciec był szklarzem. Przez kilka lat wspólnie z nim prowadził działalność, którą obecnie kontynuuje sam. Firma kiedyś zajmowała się głownie szkleniem okien. Obecnie specjalizuje się w obrazach (szkło i ramy) oraz w szkłach ozdobnych do mieszkań, szkłach dekoracyjnych, lustrach i elementach ozdobnych. Dzięki pożyczce zakupił maszyny i materiał, które przyspieszają realizację zleceń.

 Zainteresowanych uzyskaniem pożyczki zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi informacjami.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx