Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs „Mikołajki w UKNF” dla szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy film z zakresu rynku finansowego

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Fundacją „Centrum Edukacji Obywatelskiej” organizuje  konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy film z zakresu rynku finansowego. Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego UKNF „Porozmawiajmy o finansach”.

Celem konkursu jest upowszechnianie i podniesienie wiedzy z zakresu rynku finansowego oraz zainteresowanie młodzieży rynkiem finansowym.
 
Przedmiotem I edycji konkursu jest przygotowanie filmu na temat „Nadzór wkracza do akcji, czyli historia podejrzanej transakcji” dotyczącego zagadnień z zakresu rynku kapitałowego oraz sektora bankowego.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, zarówno pojedynczy uczniowie, jak i zespoły uczniów składające się z nie więcej niż pięciu osób.

Zgłoszenia filmów do konkursu mogą dokonać:

  • dyrektor lub zastępca dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej, której uczniowie biorą udział w konkursie
  • nauczyciel wychowawca lub nauczyciel dowolnego przedmiotu.

Czas trwania nadesłanych filmów (bez napisów) nie może przekroczyć 3 minut.
Film powinien być wykonany przy pomocy kamery, tabletu, smartfona, telefonu komórkowego lub innego sprzętu.

Autorzy zwycięskiego filmu otrzymają nagrody rzeczowe oraz wezmą udział w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w siedzibie UKNF przy ul. Jasnej 12 w Warszawie.

I edycja konkursu realizowana jest według następującego harmonogramu:
 
- nadsyłanie zgłoszeń – do 6 listopada 2015 r.,
- ogłoszenie wyników konkursu – do 20 listopada 2015 r.,
- przeprowadzenie warsztatów dla zwycięzców konkursu – 4 grudnia 2015 r.,
- wręczenie nagród rzeczowych za zajęcie I, II oraz III miejsca w dniu przeprowadzenia warsztatów tj. 4 grudnia 2015 r.,
- przekazanie wyróżnień drogą pocztową w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

a) film,
b) formularz zgłoszeniowy, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do regulaminu konkursu,
c) oświadczenie osoby zgłaszającej film do konkursu (dyrektora lub zastępcy dyrektora szkoły, nauczyciela-wychowawcy, nauczyciela dowolnego przedmiotu) stanowiące załącznik nr 3 do regulaminu konkursu,
d) oświadczenie uczestnika/rodzica/opiekuna prawnego stanowiące załącznik nr 4 do regulaminu konkursu,
e) zgodę osób, których wizerunki utrwalono na filmach, według wzoru określonego w załączniku nr 5 do regulaminu konkursu.

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą elektroniczną (dokumenty w formie kolorowego skanu lub zdjęcia) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 6 listopada 2015 r. Film powinien zostać zamieszczony w serwisie YouTube lub Google Drive, z możliwością jego odtworzenia bez konieczności logowania, z ustawieniem możliwości pobierania i odtwarzania filmu jedynie przez organizatora oraz współorganizatora konkursu.

W przypadku pytań i wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt z Sekretarzem Kapituły konkursu - p. Agnieszką Kubryn, tel. 022 262 56 66, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed przystąpieniem do przygotowywania prac konkursowych zachęcamy do zapoznania się z broszurami edukacyjnymi wydanymi nakładem KNF: 
• publikacje CEDUR


• materiały przygotowane w ramach programu edukacyjnego Porozmawiajmy o finansach            

Regulamin konkursu i_pdf.jpg 

Formularz zgłoszeniowy i_pdf.jpg

Oświadczenie osoby zgłaszającej film do konkursu i_pdf.jpg

Oświadczenie uczestnika/rodzica/opiekuna prawnego i_pdf.jpg

Zgoda na udział w filmie i przetwarzanie danych osobowych i_pdf.jpg

Plakat do pobraniai_pdf.jpg

 

Źródło: http://www.knf.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx