Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Programy edukacji ekonomicznej dla dzieci

 

Szkoła Główna Handlowa uruchomiła kolejny semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) – programu edukacji ekonomicznej dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych. W tym samym czasie ruszyła Akademia Młodego Ekonomisty (AME) - program dla gimnazjalistów. Współorganizatorem zajęć jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

150 słuchaczy Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i 60 uczestników Akademii Młodego Ekonomisty rozpoczęło kolejny semestr zajęć. W semestrze letnim na każdą z grup czeka 6 spotkań z zakresu nauk ekonomicznych. Oferta dydaktyczna EUD zawiera następujące pozycje: Trendy na rynku nieruchomości, Czym jest wzrost gospodarczy i dobrobyt?, Sztuka zarabiania na wypoczynku, Mity negocjacji, Istota marketingu i relacji z klientami, Sztuka prezentacji własnej osoby. Każdy z wykładów powiązany jest z zajęciami praktycznymi, podczas których dzieci pod opieką moderatorów grup – studentów SGH realizują prace nakreślone przez prowadzącego. Dla studentów Akademii zaplanowano zajęcia z psychologii inwestowania, psychologii zachowań konsumenckich, zarządzania projektami, podstaw rynku finansowego i twórczego rozwiązywania problemów.

Zajęcia EUD i AME prowadzone są przez nauczycieli akademickich SGH oraz ekspertów Fundacji - współorganizatora obu programów edukacyjnych. Spotkania trwają 90 minut, a ich formuła jest stała – każde z nich składa się z wykładu i zajęć praktycznych. Studenci mają szansę powrócić do wykładów dzięki materiałom edukacyjnym publikowanym w internecie.

Dodatkową atrakcją są spotkania dla rodziców i opiekunów studentów z zakresu wychowania i kształtowania postaw. „Do zorganizowania wykładów dla rodziców skłoniła nas chęć zwrócenia uwagi na ważne, a często pomijane w wychowaniu zagadnienia. Jednym z nich jest niewątpliwie potrzeba edukacji ekonomicznej i kształtowania u dzieci postaw przedsiębiorczych” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski z SGH.

Każdy student Uniwersytetu i Akademii obecny na minimum 4 z 6 spotkań otrzyma dyplom ukończenia semestru. Dla najlepszych studentów przewidziane są wartościowe nagrody – informują organizatorzy. Wzorem ubiegłego semestru, najlepsi wyłonieni zostaną podczas testu końcowego, który przewidziany jest na 2 czerwca br. 

Więcej informacji o Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym na stronie:


www.uniwersytet-dziecięcy.pl,

 

O Akademii Młodego Ekonomisty czytaj na:


www.gimversity.pl

Więcej w tej kategorii: « epieniadze Budżet domowy »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx