Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Upowszechnianie wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i osiągnieć nauki w wybranych krajach UE - wyjazd studyjny

Wyjazd studyjny do Francji organizowany w ramach operacji Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu pn. „Rolnictwo ekologiczne – upowszechnianie wiedzy i promocja gospodarowania metodami ekologicznymi”.

Termin wyjazdu studyjnego: 16-20 września 2019 roku.

Celem wyjazdu jest upowszechnianie wiedzy w zakresie systemów jakości żywności oraz w zakresie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie ekologicznym i produkcji żywności ekologicznej.

Ramowy program wizyty obejmuje:

  • wizytę na targach ekologicznych / polowych pokazach rolniczych „Tech and Bio” obejmujących ponad 100 demonstracji na 15 hektarach - prezentacja innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie rolnictwa ekologicznego;
  • wizyty w gospodarstwach ekologicznych o różnym profilu produkcji;
  • wizytę w lokalnej instytucji rolniczej - prezentacja rozwiązań systemowych, w tym systemów wsparcia rolnictwa ekologicznego i produkcji żywności ekologicznej.

Realizacja wyjazdu studyjnego pn. „Upowszechnianie wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i osiągnieć nauki w wybranych krajach UE” w ramach operacji „Rolnictwo ekologiczne – upowszechnianie wiedzy i promocja gospodarowania metodami ekologicznymi” przyczyni się do poznania funkcjonowania gospodarstw ekologicznych w innych krajach.

Wyjazd skierowany jest do osób z obszaru całej Polski:

  • rolników prowadzących gospodarstwa ekologiczne minimum 5 lat;
  • doradców rolniczych zajmujących się rolnictwem ekologicznym;
  • przedstawicieli instytutów, jednostek naukowych lub uczelni prowadzących badania w zakresie rolnictwa ekologicznego co najmniej 5 lat;
  • pracowników administracji rządowej.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizator zastrzega sobie prawo wyboru uczestników wyjazdu. Preferowani będą laureaci konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”, rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne i działalność edukacyjną w swoich gospodarstwach dłużej niż 5 lat.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać do dnia 21 sierpnia 2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 48 365 49 70. Informacje na temat wyjazdu studyjnego można uzyskać pod nr telefonu: 48 365 69 00.

Do pobrania:
Karta zgłoszenia

nagl

Źródło: https://www.cdr.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx