Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Latarnicy i gospodarze, Łódź

Magdalena Plewowska-Semik (Fundacja Centrum im. Bronisława Geremka) rozmawia z Joanną Brzezińską, zastępcą dyrektora Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa w UM Łódź oraz Justyną Gawrońską, kierownik działu wsparcia mieszkańców, latarniczką społeczną.

Projekt „Latarnicy Społeczni i Gospodarze Obszaru” jest odpowiedzią na wyzwania wynikające z prowadzenia rewitalizacji na ogromną skalę. W jego ramach nie tylko wspiera się mieszkańców w trudnym procesie przeprowadzek, lecz także wykorzystuje zmianę miejsca zamieszkania lokatora jako element procesu odnowy. Latarnicy społeczni i gospodarze obszarów rewitalizacji to nietypowi - bo pracujący głównie w terenie - urzędnicy, którzy pojawili się w łódzkim magistracie. Ich zadaniem jest niesienie kompleksowej pomocy mieszkańcom zdegradowanych obszarów Łodzi przeznaczonych do rewitalizacji.

Źródło: YouTube

Zobacz również:

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Ogrody Krakowian

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics" - Podkowa Leśna projekt „Zatrzymujemy całą wodę opadową"

Rozmowy z finalistami konkursu "Innovation in politics": Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+), Żłobek samorządowy w Rzekuniu

Pierwsza sieć zielonej energii w Polsce - rozmowy z finalistami konkursu Innovation in Politics 2020

Żłobek z nagrodami i solankowa tężnia. Rozmach inwestycyjny w Rzekuniu

Trudne czasy przynoszą wyjątkowe projekty – projekt z Gdyni zwycięża w kategorii „Ekonomia”

***

Najnowsze