Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Razem wspieramy lubelskie pszczoły

Z nowym rokiem Urząd Marszałkowski rozpoczyna szeroko zakrojoną akcję upowszechniającą wiedzę o znaczeniu pszczół dla człowieka, środowiska naturalnego, rolnictwa i gospodarki. Do współpracy gorąco zachęcamy organizacje, instytuty, związki i stowarzyszenia działające na rzecz pszczelarstwa i ochrony środowiska, a także szkoły i inne placówki prowadzące działalność edukacyjną, lokalne i regionalne media oraz wszystkich, którym bliska jest ta tematyka.

Razem wspieramy lubelskie pszczoły

Naszym celem jest podniesienie poziomu wiedzy o życiu i znaczeniu pszczoły dla środowiska i człowieka – mówi inicjator przedsięwzięcia, Członek Zarządu Województwa Sebastian Trojak. – Pragniemy włączyć się w projekty „Pszczoła na wsi”, „Pszczoła w mieście”, „Pszczoła wraca do lasu” i „»Dzika pszczoła« murarka ogrodowa”. Ponadto pragniemy podjąć działania, które przyczynią się do wzmocnienia znaczenia Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli i uczynienia z tego miejsca niekwestionowanej stolicy lubelskiego i polskiego pszczelarstwa – dodaje.

W ramach kampanii planowane jest przeprowadzenie w 2020 roku, a także w latach następnych szeregu wydarzeń i akcji, które obejmą:

  • działania edukacyjno-informacyjne dotyczące bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin przez rolników, sadowników i ogrodników,
  • działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży,
  • współorganizację tematycznych wydarzeń i imprez kulturalno-edukacyjnych.

Mając na uwadze szeroki zakres działań i adresatów kampanii, serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do włączenia się w tę akcję.  Szczególne zaproszenie kieruję do podmiotów zinstytucjonalizowanych, z którymi chcemy podpisać list intencyjny w sprawie współpracy. Liczę na duży odzew z Państwa strony, bo wiem, że sprawa jest tego warta – podkreśla Sebastian Trojak.

Informacje w sprawie kampanii można uzyskać w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL pod nr tel. (81) 478 14 65. Podmioty zainteresowane współpracą w tym zakresie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń w formie e-mailowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 22 stycznia 2020 r. (środa).

Źródło: https://www.lubelskie.pl/

Najnowsze