Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pszczoły miodne w rolnictwie i leśnictwie – konferencja

10 grudnia Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku organizuje międzynarodową konferencję pt. „Znaczenie pszczoły miodnej w rolnictwie i leśnictwie – współczesne bartnictwo", która odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym naszego ośrodka w Płońsku przy ul. H. Sienkiewicza 11.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z tematyką rozwoju bartnictwa na terenie Polski, Białorusi oraz Ukrainie. Prelegentami będą jedni z najbardziej uznanych specjalistów w Europie, zajmujący się tematyką wprowadzenia pszczoły do lasów: Piotr Piłasiewicz z Fundacji Bractwo Bartne,  Andrzej Pazura z Nadleśnictwa w Spale, Milan Motyka z Czech, Mykola Heweliuk i Volodymyr Podorozhnyi z Ukrainy oraz Ivan Osipau i Olga Morozowa z Białorusi. Zaszczycą nas również swoją obecnością i przedstawią swoje prezentacje Kazimierz Szabla – kierownik projektu Zdrowa żywność z polskich lasów (wykład: „Pszczoły wracają do lasu”) oraz Konrad Zaremba - kierownik projektu Bartnicy Sudetów.

Podczas konferencji odbędzie się wystawa dotycząca bartnictwa prof. zwyczajnego dr hab. sztuk filmowych, fotografa, operatora, podróżnika pt. „Ostatni Bartnicy Europy, których spotkałem - Krzysztof Heyke”

Zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych pszczelarstwem.

Szczegółowe informacje: Krzysztof Lech – 23 663 07 13, Dorota Paluch 23 663 07 16

e-mail: krzysztof.lech@modr.mazowsze.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Program konferencji

Źródło: http://www.modr.mazowsze.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx