Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Zaproszenie na konferencję pt. „Znaczenie pszczoły miodnej w produkcji rolniczej”


9 grudnia Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku organizuje konferencję pt. „Znaczenie pszczoły miodnej w produkcji rolniczej”, która odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Płońsku przy ul. H. Sienkiewicza 11.

Ostatnie lata to okres masowego wymierania pszczoły miodnej, dzikich pszczołowatych i trzmieli. Populacja tych bardzo pożytecznych owadów zapylających podana jest permanentnej antropresji. W efekcie cierpi środowisko naturalne i ludzie. Naszym celem jest ograniczanie skutków bezmyślnej działalności człowieka wobec tych pożytecznych owadów. Konferencja służy dostarczeniu wiedzy
i uświadomieniu mieszkańcom obszarów wiejskich zagrożeń jakie stwarza dla tego owada działalność człowieka, przede wszystkim zaś nieracjonalna chemizacja rolnictwa.

Pszczoła jest naszym sprzymierzeńcem. Zapylenie roślin rolniczych drzew, krzewów, plantacji malin truskawek wpływa nie tylko na wzrost plonów, ale również na ich jakość. Przypomnijmy, że to właśnie pszczoły powodują wzrost plonu rzepaku o 10-30 %.

Praca pszczół przynosi efekty, które przekładają się na wyniki finansowe gospodarstw rolnych a produkty pszczele zapewniają pszczelarzom dochód. Te same produktu pszczele mają także zastosowanie w profilaktyce wielu chorób. To m.in. miód, pyłek kwiatowy, propolis – kit pszczeli, pierzga czy mleczko pszczele.

Zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych tematem.

PROGRAM

Źródło: http://www.modr.mazowsze.pl

Najnowsze