Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Do 29 maja 2015 r. można składać wnioski w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich”

Do 29 maja br. ARR przyjmuje projekty w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich”. Mogą je składać związki, stowarzyszenia, zrzeszenia, spółdzielnie i grupy producenckie pszczelarzy oraz jednostki badawczo- rozwojowe zajmujące się problematyką pszczelarską w ramach wdrażania programów badawczych. Za ich pośrednictwem z funduszy może skorzystać każdy pszczelarz, który jest wpisany do rejestru powiatowego lekarza weterynarii lub posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny.

W sezonie 2015/2016 beneficjenci mogą korzystać z refundacji kosztów poniesionych  na następujące działania: zakup sprzętu pszczelarskiego, przeprowadzenie szkoleń, zakup lawet do przewozu uli, zakup urządzeń laboratoryjnych, zakup leków do zwalczania warrozy, wykonanie analiz jakości miodu, zakup matek, pakietów i odkładów pszczelich oraz wdrażanie programów badawczych.

Budżet polskiego programu w 2016 roku wyniesie 5 516 664 euro. Organizacje oraz instytucje pszczelarskie zainteresowane uczestnictwem w mechanizmie powinny złożyć projekty planowanych działań  na specjalnych formularzach dostępnych na stronie internetowej ARR.

Źródło: http://www.arr.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx