Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Rodzina i własna firma. Jak to pogodzić?

Wizja niezależności i stabilizacji finansowej to częsta motywacja osób decydujących się na otwarcie własnej firmy. Skupiamy się na zdecydowanych plusach tego rozwiązania, zapominając o trudnościach, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć. Jednym z nich jest work-life balance czyli pogodzenie życia zawodowego z rodzinnym. Czy to w ogóle możliwe?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na otwarcie firmy, aby zapewnić odpowiedni poziom życia swojej rodzinie. Początki bywają trudne, rozwinięcie biznesu wiąże się bowiem z intensywną pracą bez limitu czasu. Zdobywanie klientów, budowanie pozycji na rynku, tworzenie strategii i podejmowanie trudnych decyzji, to tylko niektóre z wyzwań. Często wierzymy, że kiedy minie już pierwszy etap wejścia na rynek, sytuacja się ustabilizuje. Tymczasem obowiązków przybywa. Co prawda nie mamy nad sobą szefa, ale o naszym „być albo nie być” decyduje każdy klient. Brak czasu na odpoczynek i dla najbliższych coraz bardziej nam doskwiera, o ile w ogóle mamy czas, aby o tym pomyśleć.

Zarządzanie własną firmą to duże przedsięwzięcie, które daje wiele satysfakcji. Jednak sukces zawodowy i finansowy prestiż nie zaspokoi wszystkich naszych potrzeb, o które musimy zadbać. Zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem zawodowym to niezwykle ważny aspekt, wpływający na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Sprawdź w jakim stopniu udaje Ci się zachować tę równowagę lub skorzystaj z kilku prostych zasad, aby wprowadzić zmiany.

CZYTAJ DALEJ NA STRONIE EDUFIN.PL

***

 

Najnowsze